ستاری: خلاقیت در حوزه نفت، موتور محرکه کشور است

به گزارش وبلاگ آقای عابدی، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در گردهمایی شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های صنعت نفت و ارائه نیاز های فناورانه بر لزوم رشد حمایت ها از زیست بوم صنعت نفت تاکید کرد.

ستاری: خلاقیت در حوزه نفت، موتور محرکه کشور است

به گزارش گروه فناوری وبلاگ آقای عابدی به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، در رویداد گردهمایی شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های صنعت نفت و ارائه نیاز های فناورانه اظهارکرد: رویداد های مانند این گردهمایی می تواند باعث تحول و تغییر نگرش در صنعت نفت شود. بی شک اگر نفت متحول شود، این تحول می تواند به موتور محرکه کشور تبدیل شود.

نقش شتاب دهنده ها

رئیس ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان با تاکید بر نقش بازیگران نوین صنعت نفت، مانند شتاب دهنده ها و شرکت های دانش بنیان افزود: حمایت از شرکت های دانش بنیان و خلاق می تواند به پیروزی نوآوری و خلاقیت بر یک تفکر سنتی صد ساله در صنعت، منتهی شود.

تکرار موفقیت

رئیس بنیاد ملی نخبگان یکی از دلایل موفقیت زیست بوم دارویی کشور را تسهیل در پذیرش محصولات دانش بنیان و فناور این حوزه خواند و افزود: این موفقیت در دیگر حوزه ها نیز قابل تکرار است. در صورتی که حل مسائلی مانند استاندارد سازی و تست های مربوط به تایید محصولات دانش بنیان و فناور در حوزه نفت تسریع شود، می توانیم شاهد یک جهش در این صنعت باشیم.

حضور 2500 شرکت

گردهمایی شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های صنعت نفت و ارائه نیاز های فناورانه با بازدید معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از نمایشگاه این رویداد، پس از 3 روز به کار خود پایان داد.

در این گردهمایی که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گشت، بیش از 2500 شرکت و استارت آپ فعال در صنعت نفت حضور یافتند.

عقد ده ها قرارداد

در این رویداد، بیش از 270 قرارداد با هدف پاسخ به نیاز های فناورانه صنعت نفت میان شرکت های دانش بنیان و شرکت های بزرگ و پیمانکاران صنعت نفت به مرحله امضاء رسید.

همچنین شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های فعال در صنعت نفت، در این رویداد به ارائه آخرین دستاورد های خود پرداختند.

احصاء نیاز های فناورانه

شرکت های بزرگ دولتی و پیمانکاران صنعت نفت نیز با عرضه نیاز های فناورانه خود به شرکت های دانش بنیان و فناور، از آن ها برای چاره جویی و ارائه پاسخ های مبتنی بر فناوری، درخواست همکاری کردند.

بیش از 1070 ثبت نام کننده در این رویداد حضور یافتند و 891 نیاز فناورانه صنعت نفت که بیش از این احصاء شده بود، به صاحبان دانش و فناوری حاضر در این گردهمایی عرضه شد.

امضاء تفاهم نامه

برگزاری 4 کارگاه آموزشی و 5 پنل تخصصی، بخش دیگری از رویداد های جنبی این رویداد را تشکیل می داد. امضای تفاهم نامه همکاری بین پژوهشگاه صنعت نفت و شتابدهنده آی تک، بخش پایانی این همایش بود. این گردهمایی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار گشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ستاری: خلاقیت در حوزه نفت، موتور محرکه کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاری: خلاقیت در حوزه نفت، موتور محرکه کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید