واکنش عراقچی به جنجال های قدم زدن روی برگ های پاییزی میدان مشق

به گزارش وبلاگ آقای عابدی، معاون وزیر امور خارجه کشورمان در صفحه اینستاگرام خود توضیحاتی در مورد بازدیدش از نمایشگاه پاییز برگ در میدان مشق وزارت خارجه ارائه کرد و به برخی از نقدها مطرح شده در این زمینه واکنش نشان داد.

واکنش عراقچی به جنجال های قدم زدن روی برگ های پاییزی میدان مشق

به گزارش وبلاگ آقای عابدی، سید عباس عراقچی در صفحه اینستاگرام خود در این ارتباط نوشت: روز یکشنبه 24 آذر 1398 به دعوت دکتر سلطانی، رئیس محترم دانشگاه هنر و سرکار خانم زمانی، مجری محترم پروژه، دقایقی به بازدید از نمایشگاه پائیز برگ که دقیقا در مقابل ساختمان وزارت امور خارجه برپا شده بود رفتم.

در محیطی به بزرگی میدان مشق، از سر در باغ ملی تا سر در وزارت امور خارجه، دانشجویان دانشگاه هنر یک اثر بزرگ هنری با ابعاد اجتماعی - مفهومی و با استفاده از برگ های پائیزی ترتیب داده بودند.

در قسمتی از این نمایشگاه راهرویی از برگ ایجاد شده بود که هنگام راه رفتن در آن، به جای صدای خش خش برگ ها صدای ضجه و ناله، توسط هدفونی که بر گوش ها قرار می گرفت، شنیده می شد.

بعد از دیدن و شنیدن این اثر برداشت خود را به خالق آن، آقای وارسته، چنین بیان کردم: این صدای طبیعت است که زیر پای ما دارد از بین می رود. واقعا بلایی که انسان ها سر محیط زیست می آورند اگر گوش دل باشد همین صدایی که شما ایجاد کردید شنیده می شود. ما واقعا نسبت به کره زمین، نسبت به طبیعت ظلم کردیم و به قول شما کسانی که سایه سر ما بودند زیر پای ما له می شوند. ممنونم از این ابتکاری که به خرج دادید.

آقای وارسته در مصاحبه ای توضیحات بیشتر در مورد اثر خود داده است.

ویدئوی بازدید جنجالی عراقچی را در زیر ببینید:

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.

فایل آن را از اینجا دانلود کنید: video/mp4

منبع: همشهری آنلاین

به "واکنش عراقچی به جنجال های قدم زدن روی برگ های پاییزی میدان مشق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش عراقچی به جنجال های قدم زدن روی برگ های پاییزی میدان مشق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید