هجوم پلیس نیویورک به شرکت کنندگان در تجمع ضدنژادپرستی

به گزارش وبلاگ آقای عابدی، نیروهای پلیس شهر نیویورک با شرکت کنندگان در یک تجمع ضدنژادپرستی درگیر شده و شماری را بازداشت کردند.

هجوم پلیس نیویورک به شرکت کنندگان در تجمع ضدنژادپرستی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آقای عابدی، مأموران پلیس نیویورک با بر هم زدن تجمع ضدنژادپرستی در این شهر شماری از شرکت کنندگان را بازداشت کردند.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه سی بی اِس، پنجشنبه شب به وقت محلی، معترضان به نژادپرستی در آمریکا، در سنترال پارک شهر نیویورک تجمع یافتند.

شرکت کنندگان در این تجمع، ضمن سر دادن شعارهایی علیه نژادپرستی سازمان یافته در آمریکا و رفتارهای خشونت آمیز پلیس، بر روی چند مجسمه یادبود از جمله کریستف کلمب اولین کاشف اروپایی قاره آمریکا در این پارک، رنگ قرمز پاشیدند.

نیروهای پلیس پس از ورود به سنترال پارک، با معترضان درگیر شده و شماری از آن ها را بازداشت کردند.

از اوایل خرداد ماه و پس از اقدام پلیس مینیاپولیس به قتل جورج فلوید شهروند 46 ساله سیاهپوست به وسیله فشردن زانو بر روی گردنش به مدت حدود 9 دقیقه، اعتراضات سراسری علیه خشونت پلیس آمریکا و تبعیض های نژادپرستانه از شهر مینیاپولیس شروع شد و به دیگر شهرهای آمریکا و حتی کشورهای دیگر سرایت کرد.

از زمان شروع این اعتراضات ضدنژادپرستی، بناهای یادبود و مجسمه های مربوط به بنیان گذاران آمریکا به عنوان نمادهای حمایت از برده داری مورد تخریب قرار گرفته اند.

ظرف هفته های اخیر، موج گسترده ای اعتراضات در شیکاگو شکل گرفت. مقامات این شهر روز پنجشنبه هفته گذشته تصاویری را برای عموم از دوربین لباس یک مامور پلیس هنگام تیراندازی به سمت یک نوجوان 13 ساله که دستانش را به نشانه تسلیم بالا گرفته بود، منتشر کردند. پلیش شیکاگو بعد از این حادثه مدعی شد پسر نوجوان اسلحه در دست داشته اما در تصاویر مشخص است که در لحظه تیراندازی دستان وی خالی است.

از سوی دیگر اعتراضات اخیر در بروکلین سنتر از روز یکشنبه هفته گذشته پس از آن شروع شد که ویدئویی منتشر شد که افسر پلیس آمریکا را در حال شلیک گلوله به دانته رایت شهروند جوان سیاه پوست نشان می داد. مرگ رایت در حومه مینیاپولیس رخ داد که به واسطه محاکمه یک مأمور پلیس سفید پوست به اتهام قتل جورج فلوید شهروند 47 ساله سیاهپوست، به شدت متشنج است.

این مأمور پلیس پس از سه هفته برگزاری جلسات دادگاه به خاطر قتل فلوید گناهکار شناخته شد اما حکم نهایی دادگاه برای مشخص مجازات او همچنان در حال طی کردن پیچ و خم دادگاه است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "هجوم پلیس نیویورک به شرکت کنندگان در تجمع ضدنژادپرستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هجوم پلیس نیویورک به شرکت کنندگان در تجمع ضدنژادپرستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید