فرانسه از میانجی گری پاکستان بین عربستان سعودی و ایران استقبال کرد

به گزارش وبلاگ آقای عابدی، سفیر فرانسه در پاکستان آدینه از کوشش های اسلام آباد برای میانجی گری بین عربستان سعودی و ایران استقبال نموده است.

فرانسه از میانجی گری پاکستان بین عربستان سعودی و ایران استقبال کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آقای عابدی، سفیر فرانسه در پاکستان روز آدینه از کوشش های نخست وزیر پاکستان برای میانجی گری بین عربستان سعودی و ایران استقبال کرد.

مارک بارتی، سفیر فرانسه گفت: کوشش های نخست وزیر عمران خان برای میانجی گری بین عربستان سعودی و ایران خاتمه به برقراری ثبات در منطقه یاری خواهد نمود.

عمران خان، نخست وزیر پاکستان روز 23 مهرماه سه روز بعد از سفر به ایران راهی ریاض شده و با مقام های این کشور از جمله ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی دیدار کرد.

او سه روز قبل تر هم برای آنچه رسانه پاکستان میانجیگری میان ایران و عربستان خوانده اند به تهران سفر کرد و با مقام های عالی رتبه ایران دیدار کرد.

این دومین سفر عمران خان به تهران بود. نخست وزیر پاکستان اول اردیبهشت ماه امسال هم به ایران سفر کرد. وی همچنین در کسوت نخست وزیر تاکنون پنج مرتبه به عربستان سفر نموده است.

عمران خان ماه گذشته پیش از سفر به نیویورک جهت شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل، به ریاض رفت. در جریان چهارمین سفر نخست وزیر پاکستان به عربستان، محمد بن سلمان ولیعهد سعودی از طرف پاکستانی درخواست کرد تا برای تنش زدایی با ایران نقش آفرینی کند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "فرانسه از میانجی گری پاکستان بین عربستان سعودی و ایران استقبال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه از میانجی گری پاکستان بین عربستان سعودی و ایران استقبال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید