دمشق از حضور 22 شرکت ایرانی برای سرمایه گذاری در سوریه اطلاع داد

به گزارش وبلاگ آقای عابدی، یک مقام مالی سوری اطلاع داد که 22 شرکت ایرانی برای سرمایه گذاری به زودی به سوریه خواهند آمد.

دمشق از حضور 22 شرکت ایرانی برای سرمایه گذاری در سوریه اطلاع داد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آقای عابدی، فهد درویش رئیس کمیته عالی سرمایه گذاری در مناطق آزاد سوریه امروز (پنجشنبه) از سفر جواد ترک آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران به منطقه آزاد دمشق برای اولین بار اطلاع داد و گفت که 22 شرکت ایرانی به زودی برای سرمایه گذاری به سوریه می آیند.

او به روزنامه الوطن سوریه گفت که آقای ترک آبادی در بازدید خود از منطقه آزاد دمشق از مرکز تجاری ایران در این منطقه نیز دیدن کرد و انتظار می رود در کمتر از سه ماه آینده این مرکز آماده شروع سرمایه گذاری در سوریه باشد.

فهد درویش همچنین گفت که 22 شرکت ایرانی در زمینه های مختلف تجاری، صنعتی و به خصوص در زمینه بازسازی به زودی در مرکز تجاری ایران حضور خواهند یافت.

این مقام سوری در ادامه از توافق با سفیر ایران برای تبادل اطلاعات بین مناطق آزاد ایران و سوریه اطلاع داد و گفت که ملاقاتهای دو جانبه برای اطلاع از فرایند سرمایه گذاری در مناطق آزاد سوریه افزایش خواهد یافت.

او سپس به ملاقات خود با آقای ترک آبادی اشاره نمود و گفت که در این ملاقات دو طرف در خصوص راه اندازی خط ریلی میان ایران، عراق وسوریه سخن گفتند و این پروژه در نزدیک ترین زمان ممکن به بهره برداری خواهد رسید.

به گفته وی این خط ریلی ممکن است مناطق آزاد در ایران را به منطقه آزاد حسیاء یا منطقه آزاد لاذقیه متصل کند و چنین رخدادی به شکل قابل توجهی تأثیر مثبتی خواهد گذاشت و انتقال کالا میان مناطق آزاد دو کشور را تسهیل خواهد نمود.

حسن دانایی فر، مشاور معاون اول رئیس جمهور و دبیر ستاد توسعه مالی ایران با عراق و سوریه، در 17 بهمن ماه در رأس هیأتی با مقامات سوریه در دمشق ملاقات و در خصوص راه های توسعه مالی بین دو کشور گفت وگو و رایزنی کرد. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس

به "دمشق از حضور 22 شرکت ایرانی برای سرمایه گذاری در سوریه اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دمشق از حضور 22 شرکت ایرانی برای سرمایه گذاری در سوریه اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید