دسترسی کسب وکارها به پایگاه های داده دولتی تسهیل می گردد

به گزارش وبلاگ آقای عابدی به نقل از دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات کشور، تسهیل دسترسی کسب وکارهای خصوصی به زیرساخت ها و پایگاه های داده دولتی و ملی، از اصول توسعه محسوب می گردد. از این رو کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی و ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قصد دارند در راستای ایجاد شرایطی برای تسریع در هماهنگی های میان بخش خصوصی و دولتی و جهش در توسعه و فراوری، امکان دسترسی کسب وکارهای بخش خصوصی را به سرویس های داده دولتی فراهم نمایند.

دسترسی کسب وکارها به پایگاه های داده دولتی تسهیل می گردد

بر این اساس فراخوان تسهیل دسترسی کسب وکارهای خصوصی به زیرساخت ها و پایگاه های داده دولتی و ملی به صورت API منتشرشده است تا فهرستی از خدمات موردنیاز کسب وکارهای خصوصی از بخش دولتی و عمومی، تهیه گردد و پس از آن نسبت به هماهنگی برای در دسترس قرار دریافت این فهرست به صورت API از طرف نهادهای مذکور، اقدامات لازم صورت گیرد.

به همین جهت تمامی استارت آپ ها، فعالان مالی و کسب وکارهای خصوصی می توانند تا 30 فروردین ماه جاری و پس از شناسایی خدمات موردنیاز مجموعه خود، درخواستشان را با ذکر نوع خدمت و نام سازمان مربوطه به آدرس ایمیل itgroup@isti.ir ارسال نمایند.

درخواست های ثبت شده، در جلسات کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی با حضور اعضای کارگروه، دستگاه های دولتی که از آن ها سرویس (API) درخواست شده و نیز نمایندگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، موردبررسی قرار گرفته و اقدامات لازم برای اختصاص این دسترسی، انجام می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دسترسی کسب وکارها به پایگاه های داده دولتی تسهیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دسترسی کسب وکارها به پایگاه های داده دولتی تسهیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید