جاذبه های معروف کشور پرتغال

به گزارش وبلاگ آقای عابدی، جاذبه های گردشگری پرتغال

پرتغال کشوری کوچک در شبه جزیره ایبری و در مجاورت اقیانوس اطلس است که به علت سواحل زیبا و میراث های فرهنگی ای که از دوران گذشته برای آن به یادگار مانده است، یکی از پر بازدیدترین کشورهای اروپا است. به خاطر آب و هوای معتدلی که دارد، سفر به آن در تمام مواقع سال امکان پذیر است و کوچکی آن باعث شده تا بتوان در یک مدت کم، همه جای ان را خوب دید. جاذبه های گردشگری پرتغال بسیارند، به همراه خبرنگاران سفری به این کشور کوچک و پر جاذبه می کنیم و با دیدنی های آن اشنا می شویم:

جاذبه های معروف کشور پرتغال

صومعه آلکوباکا (Alcobaca Monastery)

صومعه آلکوباکا در شهر آلکوباکای پرتغال واقع شده است و قدمت آن به سال 1153 میلادی می رسد. این کلیسا، اولین سازه با معماری گوتیک در سراسر پرتغال است و به همین علت، یکی از مهم ترین صومعه های قرون وسطی در این کشور محسوب می شود.

کاپلا دوس اوسوس (Capela dos Ossos)

یک مکان ترسناک پر از هزاران جمجمه انسان! که بیشتر شبیه یک فیلم ترسناک به نظر می رسد تا یک جاذبه گردشگری. اما این مکان داستان جلبی دارد. راهبان که از تعداد زیاد گورستان های اوورا خسته شده بودند، تصمیم گرفتند تا با یک راهکار ساده تعداد گورستان ها را به حداقل برسانند که نتیجه آن، کاپلا دوس اسوس شد.

کابوجیراو (Cabo Girao)

کابو جیراو (Cabo Girao) ناحیه ای ساحلی در سواحل جنوبی مادیرا است که در واقع صخره ای با ارتفاع 570 متر است که خانه ها روی آن نهاده شدند و پنجره این خانه ها رو به اقیانوس و ارتفاع بسیار بلند است و چشم انداز ای تماشایی و هیجان انگیز دارد. چند سال پیش یک سکوی شیشه ای در همین ارتفاع روی صخره نصب شد که یک تجربه فراموش نشدنی اما ترسناک بود.

قلعه سائو خورخه

سائو خورخه، قلعه ای تماشای در لیسبون پرتغال است که قدمت آن به دوران روم باستان بر می شود و به علت مرتفع بودن، از همه جای شهر قابل تماشا است. سائو خورخه در سال های مختلف، میزبان پادشاهان زیادی بوده است که پادشاه آلفونسوی سوم یکی از آنهاست. این قلعه در زمان های مختلف چند بار تخیرب و بازسازی شده است و در حال حاضر 18 برج از آن به جای مانده است.

قلعه اوبیدوس (Obidos Castle)

اوبیدوس یک شهر کوچک با یک تاریخ بزرگ به بلندای طوم باستان است که در آن سازه ای تاریخی به نام قلعه اوبیدوس واقع شده است. این قلعه به وسیله مورها در قرن هشتم ساخته شده است و در قرن چهاردهم یکبار مورد بازسازی نهاده شد. امروزه این قلعه به هتلی لوکس به نام Pousada تبدیل شده است.

کاخ ملی پنا (Pena National Palace)

کاخ ملی پنا یک قلعه رویایی و بسیار مرتفع است که در روزهای ابری در حجم بزرگی از ابرها پنهان می شود و آنقدر بلند است که حتی در برخی روزها از شهر لیسبون قابل تماشا است. در دوران قرون وسطی از آن به عنوان کلیسا استفده می شد اما حالا در آن مناسبت های دولتی برگزار می شود.

منبع: الی گشت

به "جاذبه های معروف کشور پرتغال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های معروف کشور پرتغال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید