تصاویر ماهواره ای از بحران آتش سوزی استرالیا

به گزارش وبلاگ آقای عابدی، انفجارهای آتش استرالیا آنقدر بزرگ و گسترده است که ماهواره ها در فضا می توانند به راحتی از آنها در مدار عکس بگیرند.

تصاویر ماهواره ای از بحران آتش سوزی استرالیا

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ آقای عابدی به نقل از بیزنس اینسایدر، آتش سوزی در استرالیا که از چند هفته قبل شروع شده از کنترل خارج شده و بیشترین آتش سوزی ها در ایالت ویکتوریا بوده و افزایش دما، بادهای قوی و گردباد شرایط خطرناکی را در این ایالت ایجاد نموده است.

نخست وزیر ایالت نیوساوت ویلز در جنوب شرق استرالیا در پی احتمال شدت دریافت آتش سوزی ها، شرایط اضطراری یک هفته ای را در این ایالت به مورد اجرا می گذارد.

این آتش سوزی ها طی چند هفته اخیر بیش از 14 میلیون هکتار زمین را به آتش کشیده، حدود نیم میلیارد حیوان جان خود را از دست داده و صدها هزار نفر را آواره نموده است.

انفجارهای آتش استرالیا آنقدر بزرگ و گسترده است که ماهواره ها در فضا می توانند به راحتی از آنها در مدار عکس بگیرند.

احتمالاً این آتش سوزی ها به طور طبیعی شروع شده است، هرچند که کارشناسان معتقدند اختلال در آب و هوا ناشی از عملکرد انسان باعث تشدید شرایط گرم و خشک شده و درنهایت چنین آتش سوزی هایی رقم زده است؛ برآوردهای فعلی حاکی از آن است که بحران آتش سوزی شرقی استرالیا فعلاً ادام هدارد.

تصاویر زیر روز گذشته توسط ماهواره هیماواری -8 آژانس هواشناسی ژاپن گرفته شده است؛ ماهواره هیماواری - هشت نخستین ماهواره هواشناسی نسل جدید در دنیا معرفی شده است.

این ماهواره به یک دوربین که از دقت بسیار بالایی برخوردار است و دستگاه تشعشع سنج (رادیومتر) تصویربردار چند طیفی پیشرفته مجهز است.

آژانس کاوش های فضایی ژاپن گفت: هیماواری - 8 به بهبود دقت نظارت های هواشناسی و پیش بینی پدیده های جوی خاص مانند توفان ها یا رگبارهای ناگهانی موضعی که در ژاپن زیاد اتفاق می افتد، یاری می نماید.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تصاویر ماهواره ای از بحران آتش سوزی استرالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ماهواره ای از بحران آتش سوزی استرالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید