کره شمالی چه نوع زیردریایی هایی دارد؟، عکس

به گزارش وبلاگ آقای عابدی، اسپوتنیک نوشت: کره شمالی روز آدینه از جدیدترین زیردریایی خود با نام Hero Kim Kun Ok رونمایی کرد. این زیردریایی به نیروی دریایی کره شمالی با ده ها زیردریایی دیگر از چهار کلاس متمایز می پیوندد.

کره شمالی چه نوع زیردریایی هایی دارد؟، عکس

این زیردریایی احتمالا بر اساس یک زیردریایی پروژه 633 (نام گزارش ناتو رومئو) متعلق به دوران شوروی ساخته شده است، اما مقامات کره شمالی این موضوع را تایید نکرده اند.

زیردریایی کلاس Sinpo

این زیردریایی که به آن کلاس Gorae (کلاس نهنگ) یا کلاس Pongdae نیز می گویند، جدیدترین و بزرگترین زیردریایی در خدمت کره شمالی است. تنها یکی از آنها تا به امروز وجود دارد: 8.24 Yongung (قهرمان 24 آگوست)، و معین نیست که آیا پیونگ یانگ میخواهد بیشتر بسازد یا از این زیردریایی به عنوان یک کشتی آزمایشی استفاده کند. بعضی گزارش های غربی حاکی از آن است که در حال حاضر شش قایق در حال ساخت هستند.

مقدار آن حدود 70 متر طول و وزن آن نزدیک به 2000 تن تخمین زده می گردد که از نظر مقدار تقریباً با زیردریایی های نوع 212 آلمان قابل مقایسه است. یونگ انگ 8.24 موتور دیزلی-الکتریکی با برد تقریبی 1500 مایل دریایی است.

زیردریایی کلاس Sang-O

اولین زیردریایی Sang-O یا کلاس کوسه در سال 1991 به عنوان یک زیردریایی تهاجمی کوچک دیزلی-الکتریکی معرفی گردید، اگرچه برای زیردریایی های ساخت بومی کره شمالی یکی از بزرگترین زیردریایی ها است.

طول این زیرزمین حدود 34 متر با جابجایی 370 تن است. دارای چهار لوله اژدر است و می تواند 16 مین را حمل کند، اگرچه بعضی از آنها غیر مسلح هستند و برای استقرار کماندوهای آبی خاکی استفاده می شوند.

زیر دریایی کلاس Yono

یکی دیگر از قایق های کوچک KPN، Yono-class (کلاس Salmon) است که یک شناور زیردریایی 29 متری و 130 تنی است که در سال 1965 معرفی گردید.

این زیردریایی کوچک تنها برای دو خدمه جا دارد و ظاهراً قادر به بارگیری مجدد دو لوله اژدر خود نیست. با این حال، مانند Sang-O، می تواند هفت کماندو را برای استقرار مخفی حمل کند.

زیر دریایی Type 033

تایپ 033 که با نام ناتو کلاس رومئو شناخته می گردد، بر اساس زیردریایی پروژه 633 اتحاد جماهیر شوروی است که برای اولین بار در سال 1957 معرفی گردید. و 76.6 متر طول دارد.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "کره شمالی چه نوع زیردریایی هایی دارد؟، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی چه نوع زیردریایی هایی دارد؟، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید