پرداخت تنها 35 درصد از بودجه کمیته ملی پارالمپیک

به گزارش وبلاگ آقای عابدی، دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک گفت: با وجود این که بودجه پیش بینی شده کمیته ملی پارالمپیک از سوی سازمان برنامه و بودجه در امسال 29 میلیارد تومان است، اما تا به امروز تنها 35درصد بودجه خود را دریافت نموده ایم.

پرداخت تنها 35 درصد از بودجه کمیته ملی پارالمپیک

هادی رضایی در گفت وگو با وبلاگ آقای عابدی، با اشاره به اختصاص تنها 35 درصد بودجه کمیته ملی پارالمپیک از سوی سازمان برنامه و بودجه از 29 میلیارد بودجه پیش بینی شده در امسال افزود: هرچند بودجه تخصیص یافته به کمیته ملی پارالمپیک از ابتدای سال تا به الان ناچیز و جوابگوی برنامه های ما نیست، اما سعی کردیم بودجه خود را طوری مدیریت کنیم که در اعزام تیم ها به مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک 2020 توکیو با کمترین مشکل روبرو شویم. البته در بعضی اعزام ها سخت گیریهای زیادی انجام می دهیم که محتمل است این سخت گیریها در آینده آسیب زیادی را متوجه تیم ها کند.

وی گفت: به این مساله باور داریم که با توجه به شرایط اقتصادی کشور سازمان برنامه و بودجه کوشش زیادی انجام می دهد تا تاخیری در تخصیص بودجه کمیته ملی پارالمپیک نداشته باشد، اما با توجه به این که در سال قبل بازیهای المپیک و پارالمپیک قرار داریم و فشار کاری ما در 6 ماه دوم سال بیشتر از 6 ماه اول سال است، تاخیر در واریز بودجه سبب می گردد تا در اجرای برنامه ها با مسائل زیادی روبرو شویم.

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک با تاکید به این نکته که انتظار کسب 19 سهمیه از تیم دوومیدانی اعزامی به مسابقات دنیای امارات را داریم، توضیح داد: با توجه به این که 19 ورزشکار اعزامی معلولان و نابینایان و کم بینایان به مسابقات دنیای همه رنکینگ اول تا چهارم دنیا را دارند و مدال آوران پارالمپیک دوره قبل هستند، انتظار داریم که تمام نفرات اعزامی روی سکو قرار بگیرند و 19 سهمیه از این تورنمنت در رشته دوومیدانی کسب کنیم.

رضایی در پاسخ به این پرسش که آیا تیم والیبال نشسته و بسکتبال با ویلچر بانوان به مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک 2020 توکیو اعزام می شوند یا خیر؟ گفت: اعزام این دو تیم بستگی به صلاحدید فدراسیون جانبازان و معلولان دارد. این دو تیم چون در سیاست مدال آوری ما قرار ندارند، ما مسوولیتی در برابر آنها نداریم و فدراسیون خود باید تصمیم بگیرد که این دو تیم را به مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک توکیو اعزام کند یا خیر؟

وی با اشاره به عقد قرارداد اقتصادی با مربیان تیم های والیبال نشسته مردان، جودو و تکواندو برای راهنمایی این تیم ها در پارالمپیک 2020 توکیو، گفت: به جز مربیان این 3 تیم با 30 نفر از ورزشکاران رشته های وزنه برداری، دوومیدانی، والیبال نشسته مردان، تکواندو و جودو که شانس کسب مدال طلا را در توکیو دارند قرارداد بستیم که حقوق 6 ماه اول مدال آوران طلا پرداخت شده و در 6 ماه دوم سال حقوق مدال آوران نقره و برنز نیز واریز خواهد شد.

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک اظهار کرد: حقوق ورزشکاران بر مبنای عملکردشان در اردوها و وضعیت مدال آوری آنها در مسابقات برون مرزی در نظر گرفته می گردد. به عنوان مثال؛ ورزشکاری که به صورت غیرمتمرکز تمرین می نماید به جز 5 میلیون تومان حقوق در نظر گرفته شده روزی 250 هزار تومان برای 25 روز حضور در اردوی آماده سازی به حسابش واریز می گردد که چیزی حدود یازده میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان محاسبه می گردد. یعنی یک ورزشکار طلایی در طی 6 ماه اول سال ششصت و هفت میلیون و پانصد هزار تومان دریافت نموده است. البته این میزان برای ورزشکارانی که اردوی متمرکز دارند متفاوت است، به طوری که کمیته ملی پارالمپیک روزی 350 هزار تومان بابت هزینه ورزشکار جهت شرکت در اردوها به حساب فدراسیون واریز می نماید و 5 میلیون تومان به حساب ورزشکار واریز می نماید.

رضایی در خاتمه افزود: ورزشکارانی که در اردوهای داخلی دچار افت رکورد شوند یا مدال طلای آنها در مسابقات برون مرزی به مدال نقره تبدیل گردد، مبلغ حقوق آنها از 5 میلیون به 2 میلیون تومان کاهش پیدا می نماید که این مبلغ برای مدل آوران برنز یک میلیون و پانصد هزار تومان است. البته ورزشکارانی که عملکرد قابل توجهی در اردوهای آمادگی داشته باشند و در مسابقات مدال برنز آنها به نقره و یا طلا تبدیل گردد، علاوه بر پرداخت پاداش حقوق معوقه آنها نیز پرداخت خواهد شد تا با انگیزه بیشتری خود را برای پارالمپیک توکیو آماده نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پرداخت تنها 35 درصد از بودجه کمیته ملی پارالمپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت تنها 35 درصد از بودجه کمیته ملی پارالمپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید