واکسن ضد کرونای چین روی 108 انسان جواب داد

به گزارش وبلاگ آقای عابدی، واکسن ویروس کرونا فراوری شده در چین نتایج امیدوار کننده ای در داوطلبان نشان داد؛ این واکسن ایمن بوده و پاسخ ایمنی بدن در برابر بیماری کووید-19 را به همراه داشت.

واکسن ضد کرونای چین روی 108 انسان جواب داد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ آقای عابدی به نقل از لایو ساینس، واکسن کروناویروس فراوری شده در چین نتایج امیدوار کننده ای در داوطلبان نشان داد.

براساس یک مطالعه جدید، واکسن کروناویروس ایجاد شده در چین امن و قادر به ایجاد پاسخ ایمنی پس از یک آزمایش زودهنگام در بیش از 100 نفر بود.

این واکسن با نام Ad5-nCoV توسط شرکت چینی CanSino Biologics ساخته شده است و یکی از نخستین واکسن های ویروس کرونا بود که در ماه مارس وارد آزمایشات اولیه انسان شد.

در حال حاضر، بیش از 100 واکسن ضد کرونا مختلف در سراسر دنیا در حال توسعه است که حداقل هشت مورد از آنها در مراحل آزمایش های انسانی است.

Ad5-nCoV از یک نسخه ضعیف شده از ویروس سرماخوردگی (معروف به آدنوویروس) که سلول های انسانی را آلوده می نماید اما باعث بیماری نمی گردد، استفاده می نماید تا بخشی از مواد ژنتیکی را از SARS-CoV-2، ویروسی که باعث کووید 19 می گردد، بگیرد.

در مطالعه جدیدی که روز آدینه (22 مه) در ژورنال The Lancet منتشر شد، محققان Ad5-nCoV را در 108 فرد سالم که در سنین 18 تا 60 سال بودند و مبتلا به COVID-19 نبودند، آزمایش کردند. شرکت کنندگان دوز کم، متوسط یا زیاد واکسن دریافت کردند.

دو هفته پس از واکسیناسیون، شرکت کنندگان در هر سه گروه میزان پاسخ ایمنی به ویروس را نشان دادند. در طول 28 روز، تقریباً همه شرکت کنندگان آنتی بادی را ایجاد کردند.

نتایج نهایی این واکسن هم طی 6 ماه آینده ارزیابی خواهد شد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "واکسن ضد کرونای چین روی 108 انسان جواب داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن ضد کرونای چین روی 108 انسان جواب داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید