نیرو های ترکیه در حمله موشکی ارتش سوریه کشته و زخمی شدند

به گزارش وبلاگ آقای عابدی، دیدبان حقوق بشر سوریه که نزدیک به مخالفان دولت این کشور است از کشته و زخمی شدن شماری از نیرو های ترکیه در حملات موشکی ارتش سوریه خبر داد.

نیرو های ترکیه در حمله موشکی ارتش سوریه کشته و زخمی شدند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آقای عابدی، منابع نزدیک به مخالفان دولت سوریه از حمله موشکی گسترده ارتش سوریه به مواضع ارتش ترکیه و شبه نظامیان تروریستی مورد حمایت این کشور خبر دادند.

مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن است، گزارش داد که ارتش سوریه مواضع ارتش ترکیه را در اطراف ترنبه واقع در غرب سراقب و المسطومه ادلب هدف حملات موشکی گسترده ای قرار داده است که بر اثر آن شماری از این نیرو ها کشته یا زخمی شده اند.

این مرکز گفت که ارتش ترکیه برای انتقال زخمی ها و اجساد کشته های خود بالگرد به منطقه درگیر ارسال کرده است. دیدبان حقوق بشر سوریه همچنین گزارش داد که جنگنده های سوریه و روسیه همزمان در حال انجام حملات گسترده به نیرب، آفس و مناطقی دیگر در شرق شهر سراقب هستند.

بر اساس این گزارش، ارتش سوریه و نیرو های متحد تلاش دارند روستای آفیس را به کنترل خود درآوردند. همزمان شبکه المیادین لبنان نیز از فرار شمار زیادی از شبه نظامیان مسلح و تروریست از این روستا خبر داد.

درگیری ها بین نیرو های ارتش سوریه و متحدان آن و نیرو های مورد حمایت ترکیه در سراقب امروز همچنان ادامه دارد. ارتش سوریه دیروز پیروز شد کنترل این شهر را برای دومین بار به دست بگیرد.

منابع خبری دیگر نیز درگیری ها در اطراف سراقب را شدید گزارش می کنند. خبرگزاری استپ لحظاتی پسش گزارش داد که نیرو های ترکیه برای اینکه دوباره بر این شهر سیطره یابند، مواضع ارتش سوریه را با ده ها موشک و گلوله توپ هدف قرار داده اند.

در همین ارتباط، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز برای اینکه مانع از عملیات ضد تروریستی ارتش سوریه شود و هم بتواند جلوی هجوم آوارگان سوری و مهاجران را از ترکیه به اروپا بگیرد، گفت که برلین با ایجاد منطقه پرواز ممنوع در شمال سوریه موافقت است.

ترکیه بعد از کشته شدن ده ها نظامی خود در حملات هوایی ارتش سوریه در چند روز اخیر، از ناتو خواسته در آسمان شمال سوریه منطقه پرواز ممنوع ایجاد کند. آنکارا برای اعمال فشار به اروپا، مرز های غربی خود را به روی پناهنده ها و آوارگان سوریه باز کرده و بیش از 40 هزار نفر از آن ها خود را به مرز های اروپا رسانده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نیرو های ترکیه در حمله موشکی ارتش سوریه کشته و زخمی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیرو های ترکیه در حمله موشکی ارتش سوریه کشته و زخمی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید