معرفی تعدادی از بهترین رستوران های جهان برای صرف صبحانه

به گزارش وبلاگ آقای عابدی، متخصصان در جهان با وجود تفاوت های فرهنگی و تنوع غذایی فاحش بر این عقیده هستند که وعده صبحانه یکی از وعده های غذایی بی مثال برای بدن هست. این اتفاق نظر درباره صبحانه سبب شده تا در تمام رژیم های غذایی که برای افراد تهیه می شوند، سهم قابل ملاحظه ای از انرژی بدن از این وعدی غذایی تأمین گردد. این اهمیت بر روی مکان هایی که ارائه خدمت می کنند، مانند رستوران، کافه و اغذیه فروشی ها نیز تأثیر گذاشته و آنها با بهره گیری از خلاقیت و تنوع های منحصر به خود این وعده غذایی را رنگین تر می کنند تا توجه ها را بیش از پیش به سوی خود جلب کنند. هر چند این تنوع می تواند همگان را به اشتها آورد اما، باید در نظر داشت که کمترین هزینه و وقت را از تهیه کنندگان خود تصاحب می کنند. دایره سرو وعده صبحانه به حدی گسترده بوده که نام بردن تک تک آنها و لیست کردنشان خود فرصتی جداگانه می طلبد. شما می توانید با خوردن یک دونات با روکش شکلاتی روز خود را شروع کنید یا خوردن یک تخم مرغ سرخ شده را در منوی صبحانه خود بگنجانید. اما، آن چیزی که ما قصد داریم در نوشتار بهترین رستوران های جهان برای صرف صبحانه به آن بپردازیم، خلاقیت و اتفاق های جالب توجهی بوده که در رستوران های معروف جهان برای صرف صبحانه رقم می خورند. اگر راغب هستید که بدانید این اتفاق ها از چه جنس و طعمی هستند ما را در ادامه مطلب بهترین کافه رستوران های جهان برای صرف صبحانه همراهی کنید. شاید این همراهی سبب گردد که شما نیز دست به انجام چنین اتفاق های خوشمزه ای بزنید؛ اتفاق هایی که بدون تردید وعده صبحانه را برایتان دوست داشتنی تر از قبل می نماید!

معرفی تعدادی از بهترین رستوران های جهان برای صرف صبحانه

وعده صبحانه، بخش جدانشدنی کافه و بوفه های اغذیه فروشی

کافه و بوفه های فروش مواد غذایی به عنوان محلی برای به نمایش درآمدن خلاقیت های تهیه صبحانه توانسته اند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشند. بهترین کافه رستوران های دنیا برای صرف صبحانه با ارائه منوهای شگفت انگیز برای صبحانه سعی دارند که در بازار رقابت دنیای و جذب مشتریان از همتایان خود پیشی گرفته و نام خود را پر آوازه تر جلوه دهند. لازم به ذکر است بعضی از بهترین رستوران های دنیا برای صرف صبحانه در کوچه و پس کوچه های شهرهای کوچک دنیا قرار دارند و ساده ترین و ارزان قیمت ترین خوراکی ها را با روشی نوین بر روی میز قرار می دهند و بعضی دیگر در خیابان های عظیم شهرهایی چون لندن و پاریس واقع شده و با سرو سوشی یا خاویار با قیمت های چشمگیر میهمانان خود را شگفت زده می کنند؛ رستوران هایی که از هر تم و ظرفی برای جالب تر شدن محیط میزبانی خود بهره جسته و بدون خستگی بدنبال کسب رضایت مشتریان هستند. همین تنوع و گستردگی سبب شده که قیمت منوی صبحانه هر کدام از بهترین کافه رستوران های دنیا برای صرف صبحانه رقم های متغیری را به خود ببیند. دسته بندی این قیمت ها و بازه ها به توضیح زیر هست:

ارزان قیمت: این دسته از صبحانه ها، اگرچه دارای مواد غذایی مفید برای بدن هستند، اما با کمترین هزینه تهیه شده و برای اقشار کم درآمد می توانند گزینی مناسبی باشند. مبلغی که برای این دسته بندی لحاظ شده، کمتر از 25 دلار است.

قیمت متوسط: این دسته از منوی غذایی وعده صبحانه، جز مواردی بوده که ضمن تهیه شدن از مواد اولیه ارزان قیمت، رنگ و لعابی دلفریب دارند که نمی توانید از کنار آنان به سادگی عبور کنید. بدون شک، دیدن عکس های تهیه شده از منوهای این دسته بندی، هرکسی را به ذوق می آورد؛ منویی که معمولا قیمتی بین 25 تا 75 دلار را به خود اختصاص می دهد.

قیمت بالا: معمولا کسانی که دوست دارند یک صبحانه متفاوت را تجربه کنند، به سراغ انتخاب یکی از این خوراکی هایی که در دسته یاد شده نهاده شده، می فرایند. چشیدن مزه این خوراکی ها در یکی از رستوران های معروف دنیا برای صرف صبحانه می تواند برای هرکسی هیجان انگیز باشد. اما، اگر با پرداخت هزینه ای بین 75 تا 150 دلار مسئله ای نداشته باشید!

گران قیمت: این منو مخصوص لاکچری پسندان است؛ کسانی که حاضرند هر چیز لوکسی را تجربه نموده و هر بهایی را نیز به پای آن بپردازند. اگر شما نیز جز این دسته بوده یا کنجکاو هستید که بدانید منوی گران قیمت برای لاکچری پسندان تا چه میزان هزینه دارد، باید عرض کنم که بیش از 150 دلار هزینه هر سرویس صبحانه این منو بوده که در شرایط فعلی بهای قابل ملاحظه ای بحساب می آید.

کافه تاریخی Café Central

یکی از بهترین کافه رستوران های دنیا برای صرف صبحانه Café Central هست؛ کافه ای که از حدود 137 ساله پیش در مکانی به نام Palais Ferstel تاسیس شد و توانست مشتریان بین المللی زیادی برای خود دست و پا کند. این کافه که با درخششی بی مثال در میان تعداد قابل ملاحظه ای از کافه های باشکوه شهر قد علم نموده، برای وعده صبحانه پیشنهاد حیرت آوری دارد و آن سوسیس های پر شده از شیرینی هایی بوده که به عنوان اشترودل های برش پیدا نموده در میان ظروف خوش طرح و نقشی قرار می گیرند. در طی یک دهه اخیر، این خوراکی رکورد سفارش های کافه را به خود اختصاص داده و همین امر به خوبی نشان دهنده مهارت آشپزان Café Central در زمینی تهیه این خوراکی است.

Big Bad Breakfast

در میان کشورهای اروپایی، کشور انگلستان جز کشورهایی بوده که وعده صبحانه در فرهنگ غذاییش جایگاه مهمی دارد؛ جایگاهی که سبب شده تا بعضی از رستوران ها و کافه های مستقر در این شهر تمرکز خود را برای تهیه خوراکی هایی باکیفیت بالا قرار دهند و به صورت تخصصی به طبخ اغذیه برای این وعده غذایی مشغول باشند. یکی از بهترین رستوران های دنیا برای صرف صبحانه، Big Bad Breakfast بوده که با سرآشپز ماهر خود، جان کارنس همه غیر منتظره ها را رقم می زند. این سرآشپز با ترکیب بیسکوییت های آردی در کنار آبگوشت سس دار و بوریتوی پر شده و ریختن chorizo سعی دارد تا صبحانه ای را در منوی خود قرار دهد که علاوه بر داشتن مزه ای خاص، اشتها آور نیز باشد و همین سبب شده که سفارش دهنده با میل و رغبت بیشتری از خوردن صبحانه لذت برد.

فروشگاه کاتیو

یکی از معروف ترین مراکز تهیه و طبخ مواد غذایی در هنگ کنگ، فروشگاه کاتیو بوده که به فروشگاه خوشمزه ها شهرت یافته است. این فروشگاه توانسته تا با روش های خاص خود، علاقمندان به منوهای محلی را مجذوب کند. به گواه مشتریان این فروشگاه و طبق آمار بدست آمده از نظر سنجی ها، رشته فرنگی های طبخ شده در این مورد از رستوران های معروف دنیا برای صرف صبحانه بیش از سایر موارد غذایی به عنوان غذایی خوش طعم برای وعده صبحانه سفارش داده شده و در کنار آن رتبه دوم غذاهای محبوب به کاسه های فرنی برنج اختصاص می یابد؛ فرنی هایی که در کاسه های چوبی مختص به این شهر و کشور سرو می شوند و علاوه بر عطر و طعمی منحصر بفرد، نمایانگر فرهنگ مردم این سرزمین نیز هستند. البته، نباید از کنار نام youtiao نیز به سادگی گذشت؛ غذایی که از ترکیب کلوچه تخم مرغی سرخ شده ترد با سس مخصوص تهیه شده و می تواند از هر فرد با هر سلیقه غذایی دلبری کند.

رستوران مجلل Russ & Daughter

در شهر نیویورک تعداد قابل توجهی از مهاجرانی که در زمینه آشپزی مهارت داشته اند، در کنار یکدیگر جمع شده و در رستوران مجلل Russ & Daughter مشغول به ارائه خدمت هستند. از این رو، در این مورد از بهترین رستوران های دنیا برای صرف صبحانه مراجعان این فرصت را دارند که با منویی که متشکل از فرهنگ های غذایی کشورهای مختلف بوده، رو به رو شوند و غذایی که باب میلشان است را سفارش دهند. منوی صبحانه این رستوران همانند منوی وعده های دیگر غذایی از این قاعده تبعیت می نماید و در دل خود انواع و اقسام غذاهای کشورهای مختلف ر ا جای داد که ساندویچ نان شیرینی حلقوی کلاسیک یکی از سرآمدترین غذاهای این منو هست، چرا که این غذا برگرفته از فرهنگ مردم کشور اسکاتلند بوده و در طبخ آن از سالمون دودی اسکاتلندی به همراه پنیر خامه ای و پیاز قرمز استفاده می گردد. اگر روزی گذرتان به شهر نیویورک افتاد، حتما این ساندویچ را در Russ & Daughter امتحان کنید تا نام شما هم به لیست عاشقان این غذا اضافه گردد.

Sushi Dai

از پرهواداران ترین خوراک های دریایی دنیا، سوشی است. این خوراک که ریشه در فرهنگ غذایی کشور های شرق آسیا دارد، در کشور ژاپن با مزه ای بی مثال بر روی میز سفارش دهندگان قرار می گیرد و پر آوازه ترین رستورانی که این غذا را در منوی صبحانه خود جای داده، رستوران Sushi Dai شهر توکیو است. این مورد از رستوران های معروف دنیا برای صرف صبحانه که ماهی های خود را قبل از طلوع خورشید از بازار ماهی فروشان Tsukiji تهیه می نماید، در شیفت بعدازظهر ارائه خدمت نداشته و با جمع کردن میز و جایگاه های خود این پیغام را به مشتریان خود می دهد که برای سفارش غذا تا صبح روز بعد صبوری به خرج دهند.

Cristalli di Zucchero

در شهر رم، رستوران، کافه و غذا خوری های مختلفی دیده می شوند. اما، رستوران Cristalli di Zucchero بدلیل داشتن دیوارنگاره های تاریخی در میان دیدنی ترین رستوران های این شهر نهاده شد؛ رستورانی که علاوه بر طراحی داخلی ویژه ای که دارد، با منوی پر باری برای صبحانه، نام خود را بر سر زبان ها انداخت. این رستوران که در مجاورت بازار روز شهر رم نهاده شده، در ابتدای فعالیت خود یک شیرنی پزی بوده که با رنگ صورتی دیواره هایش چشم بینندگان را به خود خیره می کرد. پس از این شروع موفقیت آمیز، مسئولان و مدیران این شیرینی پزی تصمیم می گیرند که با انرژی و دقت بیشتری شیرینی ها خود را برای وعده صبحانه تهیه کنند و در یک منوی خاص در اختیار مشتریان خود قرار دهند. این ایده به سرعت مورد استقبال نهاده شد و سبب شد روز به روز بر تعداد مشتریان این مکان افزوده گردد. تارت های پخته شده در این مورد از بهترین کافه رستوران های دنیا برای صرف صبحانه که در واقع همان کلوچه های میوه ای خوشمزه و خوش عطر هستند، با طعم زردآلو، پسته و زنجبیل توانسته اند تا درصدر محبوب ترین های صبحانه ای دنیا قرار گیرند و برای همگان شناخته شده باشند. البته که تارت ها به عنوان خوراکی های بی رقیب این رستوران شناخته می شوند اما، ریکوتای لایه به لایه و Romanella که با شکلات پر شده نیز توانسته تا در منو درخشش خاص خود را داشته باشد و علاقمندان به خود را نیز بیابد.

Al Soussi

حدود پنجاه سال است که در غرب شهر بیروت رستوران کوچکی با نام Al Soussi مشغول ارائه غذاهای خوش طعم و عطر است و همین سابقه طولانی زمینه ساز این موضوع شد که بیشتر گردشگرانی که به لبنان سفر می کنند، مایل باشند یکی از وعده های غذایی خود را در این رستوران بخورند. این مورد از بهترین رستوران های دنیا برای صرف صبحانه با استفاده از پیتای تست شده به همراه ماست و نخود، دانه های ریز و ترد کاج غذایی به نام fatteh را تهیه می نماید که برای وعده صبحانه بسیار مقوی است. صف های طولانی اول صبح این رستوران به خوبی میزان علاقه به سرو این غذای اصیل را نشان می دهند.

Ten Belles

از محبوب ترین شغل ها برای ستاره های عرصه های مختلف در دنیا، افتتاح رستوران یا کافی شاپ است. این میزان محبوبیت و علاقه همچون آهنربایی این ستارگان عظیم را به سوی خود می کشاند؛ جاذبه ای که باعث شده تا توماس لهوکس نیز در ناحیه دهم شهر پاریس کافی شاپی با لقب موج جدید افتتاح نماید. این کافی شاپ که از ابتدای صبح تا خاتمه شب باز بوده، منویی وسوسه انگیز برای وعده صبحانه تدارک دیده است؛ منویی که برق اشتیاق را در چشم هر میهمانی می نشاند. اگر روزی به پاریس سفر کردید، حتما در ساعات اولیه صبح یکی از روزهای اقامتتان به این کافی شاپ بروید و یک Cult سفارش دهید. خواهید دید که یک کاپوچینو خوش عطر در کنار لوبیاهای تلسکوپی بر روی میز شما قرار می گیرد.

Ottolenghi

معمولا گردشگرانی که در شهر لندن مشغول گشت زنی می شوند، از دیدن کافه و نانوایی مجلل و چشم نوازی چون Ottolenghi به وجد می آیند؛ کافه ای که در انتهای دنیای مدرن ایسلسنگتون نهاده شده و با پخت نان های وسوسه انگیزی به نام پلاتر به یکی از پاتوق های کارمندان در اول صبح تبدیل شده است؛ کارمندانی که مشتاقند تا روز کاری خود را با خوردن نان گرم پخته شده در تنور Ottolenghi شروع کنند و تا خاتمه روز کاریشان پرانرژی باشند.

Tecolote

اگر از خوردن غذاهای گوشتی در وعده صبحانه لذت می برید، سوسیس های سرخ شده رستوران Tecolote که در کنار بیکن های آبدار سرو می شوند را از دست ندهید. این ترکیب هیجان آور اگرچه دارای کالری زیادی است، اما هواداران زیادی را نیز گرد خود جمع کرد؛ کسانی که حتی برای صرف این خوراکی حاضرند چشم بر روی هر رژیم غذایی ببندند.

Bar Coluzzi

مهاجران با احداث کافه ای خیابانی سعی دارند که شهفرایندان شهر سیدنی و گردشگران را تحت تأثیر خود قرار دهند؛ کافه ای که ابتدا به همت لوییجی کولوزی در سال 1975 میلادی بنا شد و از آن موقع به پاتوق اصلی defacto دارلینگهرست مبدل گشت؛ پاتوقی که در آن منوی صبحانه از منوی سایر وعده های غذایی پر بارتر بوده و بدلیل تهیه کردن اسپرسوهایی تلخ و خوش عطر به عنوان آپرکات شناخته می گردد؛ لقبی که به خوبی نمایش می دهد این قهوه تا چه حد توانایی غلبه بر ذائقه هر رهگذر را دارد.

نانوایی Mr. Minsch

اگر از خوردن نان و شیرنی های دارچینی یا سرو کیک آلبالوی جنگلی با چای تازه دم لذت می برید، بدون شک می توانید در نانوایی Mr. Minsch یکی از بهترین این نمونه ها را تجربه کنید؛ نانوایی پر حرف و حدیثی که در سال 1950 میلادی تأسیس شد و از همان سال ها محل اصلی هنرنمایی های سرآشپز آندراس منیچ بود. اگر دوست دارید ساعاتی را میهمان داستان های تاریخی باشید، به این نانوایی سری بزنید و ضمن آشنایی با این روایت ها، از صبحانه های بی همتایش نیز لذت برید.

رستوران Wayané, Mérida

مردم مکزیکو سیتی طبق توصیه Yucatecans رفتار نموده و برای سرو یک صبحانه کامل زمان مناسبی را نیز برنامه ریزی می کنند؛ برنامه ریزی دقیقی که گاها باعث می گردد پای شهفرایندان به رستوران های عظیم این شهر نظیر رستوران Wayané, Mérida نیز باز گردد و حتی ساعت های زیادی را در صف انتظار بگذرانند تا نوبت سفارش آنها فرا رسد؛ سفارشی که یا شامل تخم مرغ هایی با برگ Chaya با نام محلی huevos con chaya هستند یا نام غذایی خوشمزه و محلی به نام castakan را در خود می بینند.

Mangerie

طبق آماری که همه ساله توسط سازمان گردشگری کشور ترکیه ارائه می گردد، تعداد قابل ملاحظه ای از گردشگران ایرانیانی هستند که قصد دارند اوقات فراغت خود را در یکی از شهرهای گردشگری این کشور سپری کنند و بی تردید شهر استانبول یکی از بی مثال ترین مقاصد توریستی است؛ شهری که با داشتن جاذبه های فراوان مورد توجه عموم گردشگران دنیای نهاده شد. اما، در این بین هستند گردشگرانی که رستوران و غذا خوری های معروف این شهر را نمی شناسند. Mangerie یکی از همین غذا خوری ها بوده که در همه وعده های غذایی به ویژه صبحانه منوی متنوعی را در اختیار افراد می گذارد. گردشگران و مردمان محلی این امکان را دارند که در این محل، نان داغ sourdough را سفارش دهند و به همراه آن از خوردن عسل محلی، پنیر تهیه شده از شیر گوسفند و سایر مخلفات لذت ببرند.

کافه Morning Call

رستوران Morning Call توانسته با یک ترکیب ویژه آیتمی را برای وعده صبحانه آماده کند که به شدت نیز پر هوادار بود. این آیتم beignets Airy نام دارد و در حقیقت ترکیب قهوه، شیر و شکر بوده که با یاری دریافت از چوب های بلند متیریها، مزه ای خارق العاده به خود گرفته است.

منبع: همگردی

به "معرفی تعدادی از بهترین رستوران های جهان برای صرف صبحانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی تعدادی از بهترین رستوران های جهان برای صرف صبحانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید