نخست وزیر عراق: پروازهای غیرمجاز نزدیک مناطق نظامی را با نگرانی دنبال می کنیم

به گزارش وبلاگ آقای عابدی، نخست وزیر پیشبرد امور عراق می گوید نیروهای عراقی اطلاعاتی را رصد کرده اند که حاکی از پروازهای بدون مجوز و نگران کننده در نزدیکی مناطق نظامی است.

نخست وزیر عراق: پروازهای غیرمجاز نزدیک مناطق نظامی را با نگرانی دنبال می کنیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آقای عابدی، عادل عبدالمهدی نخست وزیر دولت پیشبرد امور عراق امروز (دوشنبه) گفت اقدامات غیرقانونی در هدف دریافت پایگاه های نظامی عراقی یا نمایندگی های خارجی، هدف دریافت حاکمیت عراق است و تمام تدابیر برای پیگری عاملان این اقدامات به کار گرفته خواهد شد.

بر اساس گزارش المعلومه، وی ادامه داد: اطلاعاتی را که نیروهای ما رصد کرده اند حاکی از پروازهای بدون مجوز در نزدیکی مناطق نظامی است و دولت عراق با نگرانی این موضوع را دنبال می کند.

وی در ادامه درباره انجام هر اقدام تعرضی بدون کسب موافقت دولت عراق هشدار داد و گفت: انجام اقدامات نظامی بدون مجوز تهدیدی برای امنیت شهروندان و نقض حاکمیت عراق و منافع عالی کشور است.

عبدالمهدی تأکید کرد، تلا ش ها باید بر روی مقابله با داعش، گسترش امنیت ، حمایت از دولت و کشور و مقابله با کرونا متمرکز شود.

این اظهارات عبدالمهدی پس از آن اعلام می شود که یک منبع امنیتی عراق یکشنبه (دیروز) گفت، چند هواپیمای حامل نظامیان و مستشاران آمریکایی در میان تدابیر بی سابقه امنیتی در پایگاه عین الأسد در منطقه هیت واقع در غرب الأنبار فرود آمدند.

منبع مذکور ادامه داد: پایگاه هوایی عین الأسد شاهد تحرکات غیرعادی هواپیماها همزمان با پرواز گسترده هواپیماهای جنگی آمریکا بر فراز این پایگاه بود.

هفته جاری روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز از قصد آمریکا برای حمله گسترده به مواضع کتائب حزب الله عراق خبر داد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "نخست وزیر عراق: پروازهای غیرمجاز نزدیک مناطق نظامی را با نگرانی دنبال می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر عراق: پروازهای غیرمجاز نزدیک مناطق نظامی را با نگرانی دنبال می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید