متفاوت ترین خبرنگاران برای سفر ، خبرنگاران نانویی با قابلیت بازیافت کامل و شارژ تلفن همراه

به گزارش وبلاگ آقای عابدی، یک یاری نوآور بریتانیایی پیروز به ساخت خبرنگارانی با استفاده از نانوکامپوزیت شده است که علاوه برداشتن باتری برای شارژ تلفن همراه، قابلیت بازیافت صددر صدی پلاستیک بکار رفته در این محصول وجود دارد.

متفاوت ترین خبرنگاران برای سفر ، خبرنگاران نانویی با قابلیت بازیافت کامل و شارژ تلفن همراه

وبلاگ آقای عابدی - یک یاری نوآور بریتانیایی پیروز به ساخت وبلاگ آقای عابدیی با استفاده از نانوکامپوزیت شده است. این وبلاگ آقای عابدی به دلیل داشتن نانومواد سبک تر و مستحکم تر از وبلاگ آقای عابدی های رایج است. همچنین در این وبلاگ آقای عابدی که با همکاری مشترک دانشگاه منچستر فراوری شده، از پلاستیک هایی با قابلیت صددرصد بازیافتی استفاده شده است.

هر ساله 40 میلیون تن پلاستیک فراوری می گردد که چهل درصد از آن ها فقط یک بار استفاده شده و 9 درصد آن ها قابل بازیافت هستند.

پیش بینی می گردد تا سال 2050 میزان پلاستیک موجود در اقیانوس ها از ماهی ها فراتر رود، یکی از سدهایی که در مقابل استفاده از پلاستیک های قابل بازیافت وجود دارد، موضوع زوال حرارتی این پلاستیک ها و همچنین ترکیب مواد با کیفیت پایین در فراوری این پلاستیک ها است که موجب کاهش عملکرد آن ها شده و استفاده مجدد از پلاستیک ها را کم می نماید.

با این حال، یک یاری نوآور نانویی در منچستر اقدام به توسعه پتنتی نموده که در آن روشی برای ساخت کامپوزیت پلیمری ارائه شده، در این کامپوزیت از گرافن و پلاستیک های با قابلیت بازیافت صدرصدی استفاده شده است.

این وبلاگ آقای عابدی گرافنی 60 درصد مقاوم تر و 20 درصد سبک تر از وبلاگ آقای عابدی های مشابه در بازار بوده و دوام بالاتری نیز دارد. پلاستیک های موجود در این وبلاگ آقای عابدی کاملا قابل بازیافت بوده و چندین بار می توان از آن ها استفاده کرد در حالی که عملکرد آن ها دچار زوال نمی گردد.

در این وبلاگ آقای عابدی از ترکیبات پلی کربنات تقویت شده با گرافن استفاده شده که سطحی صاف داشته و ضدخش هستند، این وبلاگ آقای عابدی دارای بخشی حاوی باتری بوده که می توان تلفن همراه را برای شارژ در آنجا قرار داد و در عین حال این وبلاگ آقای عابدی در برابر آب مقاوم است.

نازمول کریم از محققان این پروژه گفت: آلودگی پلاستیک یکی از بزرگ ترین چالش های زیست محیطی در حال حاضر است. ما باید تمام کوشش خود را انجام دهیم تا از محیط زیست محافظت کنیم. با افزودن گرافن به پلاستیک قابل بازیافت، می توان وبلاگ آقای عابدی را تا 60 درصد مقاوم تر کرد و وزن آن را نیز 20 درصد کاهش داد. این وبلاگ آقای عابدی می تواند میزان انتشار گاز دی اکسیدکربن را 50 درصد کاهش دهد.

منبع: چمدان

به "متفاوت ترین خبرنگاران برای سفر ، خبرنگاران نانویی با قابلیت بازیافت کامل و شارژ تلفن همراه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متفاوت ترین خبرنگاران برای سفر ، خبرنگاران نانویی با قابلیت بازیافت کامل و شارژ تلفن همراه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید