ماکرون: سرانجام حضور شبه نظامیان سوری در لیبی را خواهان شد

به گزارش وبلاگ آقای عابدی، رئیس جمهور فرانسه در کنفرانس امروز برلین با موضوع لیبی، انتها فعالیت های شبه نظامیان سوری و دیگر شبه نظامیان خارجی در خاک لیبی را خواهان شد.

ماکرون: سرانجام حضور شبه نظامیان سوری در لیبی را خواهان شد

به گزارش وبلاگ آقای عابدی، به نقل از خبرگزاری رویترز، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در سخنرانی که امروز (یکشنبه) در کنفرانس برلین داشت، از نگرانی فرانسه نسبت به حضور شبه نظامیان خارجی به ویژه سوری ها در لیبی خبر داده و بر لزوم خاتمه حضور آنها در این کشور تاکید نمود.

همچنین ماکرون تاکید نمود: سازمان ملل باید بندهای آتش بس در لیبی را بدون هیچ پیش شرطی از سوی دو طرف لیبیایی تنظیم کند.

ماکرون در سخنرانی خود به عملیات نیروهای تحت فرماندهی خلیفه حفتر علیه طرابلس، مرکز دولت وفاق ملی لیبی که مورد تایید جامعه جهانی است و یا مساله توقف فراوری نفت در بعضی میادین نفتی این کشور اشاره ای نکرد.

در حال حاضر برلین میزبان کنفرانس بین المللی درباره راه های حل بحران در لیبی با حضور روسا و وزرای خارجی 11 کشور و نیز آلمان به عنوان کشور میزبان و همچنین روسا و نمایندگان پنج سازمان بین المللی است.

پیشتر در گزارش هایی اعلام شده بود، ترکیه نزدیک به 2000 تن از اعضای گروه های مسلح سوری همپیمان با خود را برای شرکت در درگیری ها در کنار نیروهای دولت وفاق ملی به لیبی منتقل نموده است.

در مقابل آنکارا بارها این اخبار را تکذیب نموده و گفت: تعدادی از نیروهای نظامی خود را در چارچوب آموزش نیروهای محلی مطابق با یادداشت تفاهم امنیتی-نظامی خود با دولت وفاق ملی لیبی به این کشور منتقل نموده است و گزارش های منتشر شده در این زمینه با واقعیت همخوانی ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ماکرون: سرانجام حضور شبه نظامیان سوری در لیبی را خواهان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماکرون: سرانجام حضور شبه نظامیان سوری در لیبی را خواهان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید