ماجرای کامیون مرگ در پردیس و بدنامی هوو

به گزارش وبلاگ آقای عابدی، روز گذشته حوالی ساعت 9:45 صبح در روستای باغ کُمِش پردیس، از توابع تهران یک دستگاه کشنده هوو حامل بار سیمان نسوز به علت نقص در ترمز در شیب رها شده و با منزل مسکونی آجری یک طبقه برخورد می نماید. این حادثه تلخ سه کشته و دو مصدوم داشت. این تریلر بعد از اینکه کنترلش از دست می رود، با سرعت عجیبی وارد خانه می گردد که علاوه بر تخریب خانه، کشنده هوو متلاشی می گردد و راننده 50ساله به همراه شاگرد راننده که 38سال داشته درجا فوت می نمایند.

ماجرای کامیون مرگ در پردیس و بدنامی هوو

به گزارش هفت صبح، داخل خانه نیز دختر بچه 9ساله ای که به گفته همسایه ها خواب بود در لحظه اول حادثه فوت می نماید. همچنین از داخل خانه نیز مردی 42ساله و پسری 5ساله نیز نجات یافته اند که حالشان وخیم اعلام شده و در بیمارستان امام خمینی بستری هستند. رئیس اورژانس پردیس از تغییر راستا یک دستگاه تریلر در ساعت 9:45 صبح دوشنبه، و ورود به یک منزل ویلایی در روستای باغ کمش پردیس اطلاع داد و گفت: مصدومان با توجه به وضعیتی که داشتند، به نظر می رسید زمینی به بیمارستان های تهران نرسند و به همین دلیل از اورژانس هوایی برای انتقال این مصدومان یاری گرفتیم و آن ها به بیمارستان امام خمینی (ره) منتقل شدند.

او با بیان این موضوع که علت حادثه توسط پلیس راه و راهور در حال آنالیز است، گفت: این دستگاه تریلر با بار وارد این منزل مسکونی شده و دوربین های مداربسته در حال آنالیز است، اما آنطور که من دیدم، این تریلر به محض اینکه وارد روستا شد، سرعتش را کم نکرد و با همان سرعت نیز وارد منزل شد.

رئیس اورژانس پردیس گفت: راننده 50ساله به همراه شاگرد راننده 38ساله و یک کودک 9ساله که از ساکنان منزل بودند، در این حادثه کشته شدند و حال دو مصدوم نیز وخیم است. اما پلیس راهور درباره علت این حادثه بیان کرد: در روستای باغ کمش از توابع شهرستان پردیس کشنده هوو حامل بار سیمان نسوز به علت نقص در ترمز در شیب رها شده و با منزل مسکونی آجری برخورد می نماید که راننده و سرنشین در دم فوت و یک نفر از ساکنان منزل که دختری 9ساله بود نیز فوت نموده و دو نفر دیگر از ساکنان مجروح می شوند.

ماجرای بدنامی کشنده هوو و کارخانه سیمان

اما در این ماجرا دو نام وجود دارد که درباره هردو آن ها پرونده وجود دارد. اولین مورد ماجرای کشنده هوو است که با یک جست وجوی ساده در اینترنت اطلاعات جالبی به شما می دهد. چند مورد از این نواقص را که اتفاقا با حادثه دیروز همخوانی دارد و باعث مرگ سه نفر شد، به اشتراک می گذاریم. کشنده هوو یک کامیون چینی ساخت سومین شرکت عظیم چینی به نام سینو تراک است.

سینو تراک شرکت چینی طراحی و ساخت ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین است. این شرکت 25درصد سهام شرکت آلمانی مان (MAN) را خریداری نموده است. ایران خودرو شرکت ایرانی واردکننده این کشنده در ایران است. همچنین این کشنده 1.7درصد کل وسایل نقلیه ایران را تشکیل می دهد. یکی از عظیم ترین ایرادات این کشنده نقص در سیستم ترمز این کشنده است که منجر به آمار بالای تصادفات جاده ای این کشنده شده است.

عظیم ترین شرکت واردکننده کشنده هوو، ایران خودرو، بر این باور است که کشنده هایی که در سال 84 وارد بازار حمل ونقل ایران شده اند نقص فنی نداشته اند، بلکه مناسب شرایط جاده ای ایران طراحی نشده اند، چراکه این خودرو در بازار حمل ونقل سایر کشور ها با مشکل جدی روبرو نبوده است. ولوو و ایویکو و بنز بیش از 50سال است که وارد ایران می شوند و با جاده های ایران آشنایی دارند و متناسب با آن طراحی می شوند.

اما شرکت سازنده این کشنده آشنایی زیادی با جاده های ایران ندارد و آن را متناسب با جاده های ما طراحی ننموده است. (البته باید آنالیز کرد و دید کشنده هوو مورد سانحه در چه سالی وارد شده است) یکی دیگر از مسائل فنی این کامیون که آن را با مشکل روبرو نموده این است که دیفرانسیل این کشنده سرعت زیادی دارد و هنگام رانندگی در سرازیری ها کارایی ترمز کمتر می گردد.

طبق اعلام راهور، این کشنده در شیب دچار نقص ترمز شده است. مورد دیگری که در این ماجرا قابل تامل است، پرونده کارخانه سیمانی است که در باغ کمش واقع شده است و بار ها محل شکایت محلی ها به علت آلودگی و مزاحمت و غبار برای خانه های مسکونی بوده و این بار یک کشنده هوو حمل سیمان به داخل خانه محلی ها رفته و این حادثه را به وجود آورده است.

منبع: فرارو

به "ماجرای کامیون مرگ در پردیس و بدنامی هوو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای کامیون مرگ در پردیس و بدنامی هوو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید