لاوروف: برخی با حمله به سازمان جهانی بهداشت درصدد توجیه کم کاری خود هستند

به گزارش وبلاگ آقای عابدی، وزیر خارجه روسیه در اشاره ای غیرمستقیم به اظهارات ترامپ در انتقاد از سازمان جهانی بهداشت و قطع کمک مالی به این سازمان، دلیل این اقدامات وی را توجیه پاسخ دیرهنگام و ناکافی واشنگتن در مقابله با بحران کرونا دانست.

لاوروف: برخی با حمله به سازمان جهانی بهداشت درصدد توجیه کم کاری خود هستند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آقای عابدی، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در واکنش به اقدام اخیر ترامپ در تعلیق کمک مالی به سازمان جهانی بهداشت گفت: مسکو معتقد است برخی کشور ها با حمله به سازمان جهانی بهداشت می کوشند پاسخ دیرهنگام و ناکافی خود در مقابله با همه گیری کرونا را توجیه کنند.

به گفته این دیپلمات ارشد روس، سازمان جهانی بهداشت به عنوان هماهنگ کننده سیاست های بهداشتی، در حال انجام کار خود است، گرچه این اقدامات ایده آل نیست.

به گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، لاوروف که در برنامه ای در یکی از شبکه های دولتی روسیه صحبت می کرد اضافه کرد باید این نکته را در نظر داشته باشید که وظیفه سازمان جهانی بهداشت مشخص است و توسط کشور ها عملی می شود و تا این اواخر هیچ شکایتی درباره آن نشده بود.

مقامات آمریکایی از جمله دونالد ترامپ مرتباً چین را به پنهان کاری درباره شیوع کرونا و به راه انداختن کمپین اطلاعات نادرست متهم می کنند. اتهامی که چین همواره بر نادرستی آن پافشاری کرده است.

ترامپ به تازگی اعلام کرد کمک مالی به سازمان جهانی بهداشت را در حساس ترین زمان ممکن یعنی همه گیری جهانی کرونا تعلیق می کند. او مدعی است این سازمان انعکاس دهنده مواضع چین در خصوص این همه گیری است. اقدامی که با واکنش های انتقادی بسکمک روبرو شد.

شیوع کروناویروس که از سوی سازمان جهانی بهداشت همه گیری اعلام شده، تا به امروز بیش از دو میلیون و 800 هزار نفر را در سراسر جهان درگیر کرده و بیش از 198 هزار نفر را هم به کام مرگ کشانده است. آمریکا با 925 هزار 758 مبتلا و 52 هزار و 217 فوتی در راس کشور های درگیر این بحران قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "لاوروف: برخی با حمله به سازمان جهانی بهداشت درصدد توجیه کم کاری خود هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: برخی با حمله به سازمان جهانی بهداشت درصدد توجیه کم کاری خود هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید