غفاری: فدراسیون فوتبال برای برطرف سلب میزبانی، باید روی میزبانی های خوب ایران مانور دهد

به گزارش وبلاگ آقای عابدی، رئیس پیشین کمیته بین الملل فدراسیون فوتبال اعتقاد دارد برای بازگشت میزبانی باشگاه های ایرانی در آسیا، فدراسیون باید روی میزبانی های خوب کشورمان مانور دهد.

غفاری: فدراسیون فوتبال برای برطرف سلب میزبانی، باید روی میزبانی های خوب ایران مانور دهد

حسن غفاری درباره نامه کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد سلب میزبانی باشگاه های ایرانی در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، به خبرنگار ورزشی وبلاگ آقای عابدی گفت: فکر نمی کنم بتوان کاری انجام داد. دو نکته در این موضوع خیلی مهم است. یکی اینکه اتفاقاتی که در مسائل پروازی کشور افتاد، در این موضوع موثر است. بسیاری از شرکت های هواپیمایی پروازهای خود را به ایران لغو نموده اند. نکته دیگر این است که ما با وجود تمام کمبودها و امکانات ضعیف فیزیک در استادیوم های خود، میزبانی های خوبی در تورنمنت های مختلف داشته ایم.

رئیس پیشین کمیته بین الملل فدراسیون فوتبال با اشاره به ضعف های امکانات فوتبال کشورمان توضیح داد: ورودی تماشاگران، داوران و بازیکنان ما مشترک است که این بسیار غیراصولی است. در میزبانی های فوتبالی و ورزشی، اتفاق ناگواری که برای میهمانان رخ دهند، نداشتیم. فدراسیون فوتبال و نمایندگان ما در کمیته های AFC باید روی این موضوع مانور دهند و از این دریچه رایزنی نمایند.

غفاری با اشاره به حضور مهدی تاج در هیئت رئیسه کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: یک جایگاه در هیئت رئیسه AFC داریم که متعلق به تاج است، اما او فعلاً بیمار است. تاج باید به زبان انگلیسی مسلط باشد، لابی کند و به نفع ایران رأی بگیرد. میزبانی ما با کمبودهای ساختاری که داریم، قابل دفاع است. این موضوع نقطه قوت ماست.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا اکنون می توان این محرومیت را رفع کرد یا خیر، گفت: خیلی از کارها قبل از صدور این رأی باید انجام گردد و حالا که نامه کنفدراسیون فوتبال آسیا آمده باید رایزنی بیشتری کنیم.

عضو پیشین هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که اگر باشگاه های ما در لیگ قهرمانان آسیا شرکت ننمایند، چه سرنوشتی پیش روی خواهند داشت، به وبلاگ آقای عابدی گفت: اگر در مسابقات شرکت نکنیم، با محرومیت روبرو می شویم. چون شرکت های اسپانسر رقابت ها، مبالغ گزافی را به کنفدراسیون فوتبال آسیا پرداخت می نمایند و اگر ما در چند بازی حاضر نشویم، باید جرایم آنها را بپردازیم. اگر کشوری عمداً یا سهواً نتواند در تورنمنت بین المللی حاضر گردد، باید غرامت پرداخت کند.

غفاری در این باره که محرومیت احتاقتصادی در نظر گرفته چقدر است و اینکه شامل تیم ملی ایران هم می گردد یا خیر، مطرح نمود: از الان نمی توان درباره میزان محرومیت صحبت کرد. چون کمیته های کنفدراسیون فوتبال آسیا بر اساس ضرر اقتصادی که وارد شده، تصمیم می گیرند و تصمیمات در کمیته های تخصصی گرفته می گردد. اگر باشگاه های ما در لیگ قهرمانان آسیا شرکت ننمایند، معمولاً محرومیت هایی در همان رده باشگاهی در نظر گرفته می گردد. چون بازی های ملی زیر نظر فیفاست و بعضی قوانین آن با AFC متفاوت است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "غفاری: فدراسیون فوتبال برای برطرف سلب میزبانی، باید روی میزبانی های خوب ایران مانور دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غفاری: فدراسیون فوتبال برای برطرف سلب میزبانی، باید روی میزبانی های خوب ایران مانور دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید