عرضه 100 هزار میلیارد تومان اموال شناسایی شده دولت در بورس

به گزارش وبلاگ آقای عابدی، به گزارش تجارت نیوز، علیرضا صالح در تبادل نظر با رادیو با بیان اینکه از ماموریت های سازمان خصوصی سازی واگذاری امور مدیریتی و سرمایه گذاری به بخش خصوصی است، اظهار کرد: اولین راه این کار توانمندسازی بخش خصوصی است و امور مالی و تولیدی را از اختیار دولت جدا کنیم و به بخش خصوصی واگذار کنیم و این نیازمند این است که بتوانیم از بخش خصوصی حمایت کنیم. این مهمترین اولویت ما است.

عرضه 100 هزار میلیارد تومان اموال شناسایی شده دولت در بورس

رییس سازمان خصوصی سازی دومین راه را مولدسازی دارایی های غیرمولد دولت بیان کرد و گفت: در حال حاضر در دولت اموال راکد و ساختمان های زیادی و مراکز متفاوتی را داریم مثلا در بانک ها شعبه های زیادی را داریم که ممکن است با الکترونیکی کردن احتیاجی به این شعبات نباشد.

وی اضافه کرد: ما می توانیم این دارایی ها را مولد کنیم و از حالت راکدی که برای دولت هزینه دارد بیرون بیاوریم و در راستای مولد کردن آن اقدام کنیم. بخش خصوصی به اینها احتیاج دارد و باید برود سرمایه گذاری کند و در عوض ما مال و دارایی اضافه داریم و باید بتوانیم در قالب مشارکت و واگذاری ها این اموال به سمتی برویم که هم دولت و هم بخش خصوصی از این محل سود ببرد.

رییس سازمان خصوصی سازی از اقدامات لازم برای عملی شدن این مهم را شناسایی اموال و دارایی های راکد گفت و گفت: بالغ بر 100 هزار میلیارد تومان اموال شناسایی شده و باید سازو کاری برای واگذاری اینها داشته باشیم. داریم با سازمان بوس اوراق بهادار هماهنگ می کنیم تا بتوانیم این اموال را در بورس ارایه دهیم. ما باید در سازمان بورس یک تابلو برای زمین، مستغلات و دارایی ها درست کنیم و این کار را در قالب یک کار کاملا رقابتی واگذار کنیم.

صالح متذکر شد: اگر سرمایه گذار بخواهد در راستای فراوری یکسری دارایی را امروز ایجاد کند اولین کار باید به بانک مراجعه کند تا تسهیلات بگیرد. اما وقتی اموال و دارایی های راکد دولت شناسایی شدند این تسهیلات آماده است و ما دیگر به بانک ها فشار نمی آوریم.

وی توضیح داد: اگر کسی که می خواهد یک حرفه بخش خصوصی را راه بیندازد اولا اگر بخواهد تسهیلات بگیرد یک الی دو سال طول می کشد تا تسهیلات را بگیرد ما همه این اموال را با شرایط در اختیارش می گذاریم که در طول دو الی چهار سال از محل کارکردش بتواند اقساطش را بازپرداخت کند. این کار در فراوری تسهیل به وجود می آورد و می تواند یاری کند.

رییس سازمان خصوصی سازی تاکید نمود: بخشی را در سازمان خصوصی سازی به همین منظور ایجاد کردیم. این کار برای اولین بار دارد انجام می گردد و مجلس در قانون بودجه اخیر به ما اجازه داده که بتوانیم ساز و کار این کار را تدوین کنیم و امیدواریم ظرف دو ماه اولیه سال این ساز و کار دیده گردد. ما این آمادگی را داریم تا هر دو هفته یکبار جوابگو باشیم.

منبع: تسنیم

منبع: تجارت نیوز

به "عرضه 100 هزار میلیارد تومان اموال شناسایی شده دولت در بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه 100 هزار میلیارد تومان اموال شناسایی شده دولت در بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید