خبرنگاران کسر 8 درصدی حقوق؛ تاوان دادستان دروغگوی سوئیسی در پرونده فیفا

به گزارش وبلاگ آقای عابدی، تهران- خبرنگاران- بدنبال اثبات اظهارات دروغ های مکرر یک دادستان ارشد سوئیسی در پرونده فساد فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا)، وی به عنوان مجازات با کسر قابل توجه حقوق جریمه شد.

خبرنگاران کسر 8 درصدی حقوق؛ تاوان دادستان دروغگوی سوئیسی در پرونده فیفا

هیات ناظر بر فعالیت دفتر مایکل لوبر دادستان کل سوئیس اظهار داشت که تحقیقات خود را در خصوص سوءمدیریت احتاقتصادی وی در رسیدگی به پرونده مدیران اجرایی ارشد فیفا در سال 2015، تکمیل نموده است.

این هیات نظارتی موسوم به AS-MPC در بیانیه ای اظهار داشت که به این نتیجه رسیده است دادستان کل چندین مورد از تعهدات حرفه ای خود را نقض نموده است که از جلمه آنها می توان به دروغ مکرر و رفتار غیرصادقانه اشاره نمود.

بازرسان این نهاد علاوه بر این گفته اند که لوبر به طور غیرقانونی در تحقیقات آنان مداخله نموده است.

این نهاد نظارتی اعلام نموده است که به عنوان مجازات انضباطی به مدت یک سال حقوق لوبر را به اندازه هشت درصد کسر خواهد شد.

دادستان 54 ساله سوئیسی، با وجود اینکه جلسه دادرسی وی در این پرونده به درازا کشید، سپتامبر سال گذشته بار دیگر برای مدت سه سال در سمت خود ابقا شد.

جلسه دادرسی انضباطی لوبر تحقیقات خود را برای رسیدگی به مجموعه ای از جلسات مخفیانه وی با جیانی اینفانتینو رییس فیفا در بحبوحه تحقیقات در خصوص فساد اقتصادی اتفاق افتاده در این نهاد جهانی، شروع نموده بود.

دو جلسه اجرا شده مابین لوبر و اینفانتینو در ابتدا توسط فوتبال لیکس در سال 2018 افشا شد؛ در ادامه AS-MPC پس از انجام تحقیقات اولیه خود اعلام نموده که دو جلسه مذکور که مدتی کوتاه پس از روی کار آمدن اینفانتنیو اجرا شده، مشکل ساز نبوده است.

اما مشکل این هیات نظارتی، دیدار سال 2017 این دو نفر بوده است.

AS-MPC در این باره اظهار داشت: لوبر به دفعات به ما، مجلس و عموم مردم در خصوص جلسه 16 ژوئن 2017 خود با اینفانتنیو دروغ گفته است. به این نتیجه رسیدیم که این دیدار در واقع اجرا شده است.

دادستانی سوئیس در ماه مه 2015 با یورش به یک هتل تجملی در زوریخ چندین تن از مقامات ارشد اجرایی فیفا را بازداشت کرد و از فسادی عمیق در دل دنیای فوتبال پرده برداشت که منجر به پیگیرد قانونی چندین فقره پرونده شد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کسر 8 درصدی حقوق؛ تاوان دادستان دروغگوی سوئیسی در پرونده فیفا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کسر 8 درصدی حقوق؛ تاوان دادستان دروغگوی سوئیسی در پرونده فیفا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید