خبرنگاران دوسالانه مجسمه سازی مطالبه جمعی مردم و هنرمندان

به گزارش وبلاگ آقای عابدی، تهران- خبرنگاران- رییس هیات مدیره انجمن مجسمه سازان ایران از برگزاری دوسالانه مجسمه سازی در خرداد ماه سال آینده خبر داد و گفت: آثار این دوره از دوسالانه به صورت تعاملی مقابل چشمان مخاطب خلق می شوند و همین امر برگزاری این رویداد را به مطالبه جمعی از طرف مردم و هنرمندان بدل کرده است.

خبرنگاران دوسالانه مجسمه سازی مطالبه جمعی مردم و هنرمندان

عباس مجیدی، در گفت وگو با خبرنگارفرهنگی وهنری وبلاگ آقای عابدی بر ضرورت برگزاری دوسالانه مجسمه سازی ایران تاکید کرد و گفت: بیماری کرونا و برخی از مسائل اخیر سبب شد که تلاش های اجرا شده در بیش از یک سال برای برگزاری این رویداد برنامه های ما را به تعویق بیاندازد ولی به صورت قطعی دوسالانه را در خرداد ماه سال آینده برگزار خواهیم کرد.

وی بر نقش دوسالانه ها در ارتقاء سطح کیفی هنرمندان تاکید کرد و افزود: این رویدادها سبب می شود که هنرمندان دستاوردهای خود را به صورت عینی با مخاطب به اشتراک بگذارند و هنرمندان در ترازوی قضاوت مخاطب قرار گیرند و همین امر سبب می شود که هنرمندان در راستای افزایش کیفین آثار خود تلاش کنند.

مجیدی از جایگزینی محمود بخشی دبیر مستعفی دوسالانه در روزهای آینده خبر داد و گفت: جزییات انتخاب دبیر به زودی اعلام می شود ولی نکته ای که قابل اهمیت است ادامه فعالیت در راستا گذشته است چون تمامی برنامه ها بر اساس یک رویکرد پژوهشی با مشاوره هنرمندان مختلف شکل گرفته بود که دبیر جدید نیز در چهارچوب تعریف شده فعالیت خواهد کرد و شاهد تغییرات عمده ای در این رویداد نخواهیم بود.

هیات مدیرعامل انجمن هنرمندان مجسه ساز در بیانیه ای از برگزاری دوسالانه ملی مجسمه سازی در خرداد سال آینده خبر داد. در متن این آمده است:

نظر به اهمیت دوسالانه ملی مجسمه سازی در جریان سازی هنر و جایگاه آن به عنوان عرصه ای برای گرد هم آمدن، ارائه آزاد، تعامل و رشد هنرمندان و رصد آخرین دستاوردهای هنری، انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران فرایند شکل گیری دوسالانه را بر بستری از مصاحبه و هم اندیشی با هنرمندان، صاحب نظران و پژوهشگران آغاز کرد تا با همراهی هنرمندان، ضمن برگزاری یک دوسالانه مستقل، قدم هایی تاثیرگذار در عرصه هنر معاصر بردارد.

در ادامه فرایند اجرایی دوسالانه، به دنبال وقایع پیش آمده و همزمان با انصراف دبیر، لزوم همفکری برای مراقبت از دوسالانه و به تاخیر انداختن برگزاری ضرورت یافت. بر جامعه هنری و بخصوص اعضای انجمن پوشیده نیست که عدم برگزاری دوسالانه آسیب هایی جبران ناپذیر بر بدنه و جریان هنر وارد خواهد کرد، لذا پس از جلسات متعدد و همفکری و مشورت، حفظ و ادامه دوسالانه به عنوان جریانی مستقل و زمینه ساز رشد و گسترش هنر، در اولویت عملکرد قرار گرفت.

مراحل اجرایی هشتمین دوسالانه با همراهی اعضای شورای سیاست گذاری و اعضای هیات مدیره انجمن ادامه خواهد یافت و هشتمین دوسالانه مجسمه سازی در خرداد 99 برگزار خواهد شد که گزارش و جزییات آن متعاقبا اعلام می شود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران دوسالانه مجسمه سازی مطالبه جمعی مردم و هنرمندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دوسالانه مجسمه سازی مطالبه جمعی مردم و هنرمندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید