خبرنگاران ترامپ: از حال کیم آگاهم

به گزارش وبلاگ آقای عابدی، پکن-خبرنگاران- دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا که پیشتر گفته بود اعتقاد ندارد رهبر کره شمالی بیمار باشد در اظهاراتی جدید گفت که به خوبی از حال وی مطلع است.

خبرنگاران ترامپ: از حال کیم آگاهم

به گزارش وبلاگ آقای عابدی از کیودو، ترامپ روز دوشنبه به وقت محلی در جمع وبلاگ آقای عابدی گفت: از شرایط کیم به خوبی آگاه هستم اما اکنون نمی توانم در خصوص آن صحبت کنم.

او خطاب به وبلاگ آقای عابدی گفت: شما هم احتمالا در آینده نزدیک از شرایط او آگاه خواهید شد.

اظهارات ترامپ واکنشی به برآورد ها درباره شرایط سلامتی کیم جونگ اون است در روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر عمل جراحی قلبی و حتی مرگ مغزی رهبر کره شمالی در شبکه های اجتماعی و بعضی رسانه های غربی منتشر شده بود که هیچ منبع رسمی در کره شمالی آنها را تایید ننموده است غیبت دو هفته ای کیم در انظار عمومی باعث دامن زدن به این شایعات شده است.

رهبر 36 ساله کره شمالی آخرین بار در 11 آوریل (23 فروردین) در انظار عمومی ظاهر شد زمانی که در جلسه حزب کارگران کشورش خواهان تدابیر شدید علیه ویروس کرونا شده بود، اما عدم حضور وی در مراسم بزرگداشت 108 امین سالگرد تولد کیم ایل سونگ در 15 آوریل (27 فروردین)، برآورد هایی را در خصوص سلامت وی برانگیخته است وی از زمان تصدی مقام رهبری کره شمالی در اواخر سال 2011، سابقه نداشته است در این مراسم شرکت نکند.

غیبت های کیم از انظار عمومی پدیده نادری نیست، برای مثال وی اوایل امسال پس از 21 روز غیبت در انظار حاضر شد در سال 2014 نیز کیم حدود یک ماه از چشم عموم ناپدید شد اما دوباره ظاهر شد بعداً تأیید شد که پزشکان کیستی را از ناحیه مچ پای او خارج نموده اند.

کیم جونگ اون در سال 2011 میلادی و پس از درگذشت پدرش کیم جونگ ایل بر اثر حمله قلبی، به قدرت رسید.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ترامپ: از حال کیم آگاهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ترامپ: از حال کیم آگاهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید