ترامپ پادشاه نیست: حکم 120 صفحه ای قاضی فدرال آمریکا علیه رییس جمهوری

به گزارش وبلاگ آقای عابدی، حکم قاضی فدرال آمریکا: ماحاصل 250 سال تاریخ ثبت شده آمریکا بیانگر این است که رییس جمهوری پادشاه نیست.

ترامپ پادشاه نیست: حکم 120 صفحه ای قاضی فدرال آمریکا علیه رییس جمهوری

یک قاضی فدرال آمریکایی در شهر واشنگتن دی سی (پایتخت) با صدور حکمی درباره اختیارات رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا به غیرقانونی بودن فشار ترامپ به مشاورانش برای عدم حضور در جلسات تحقیق و تفحص استیضاح او در مجلس کنندگان آمریکا تاکید کرده است.

به گزارش وبلاگ آقای عابدی به نقل از سی ان ان ، قاضی 49 ساله کتانجی براون جکسون روز دوشنبه با صدور حکمی مبسوط و 120 صفحه ای به دان مک گان مشاور حقوقی سابق دونالد ترامپ دستور داده تا در جلسه تحقیق و تفحص مجلس کنندگان آمریکا در موضوع استیضاح ترامپ شرکت کند.

این قاضی فدرال در حکم خود تاکید کرده رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا فاقد اختیار قانونی برای معاف کردن مشاوران خود از انجام تعهدات قانونی شان است. او نوشته است: ماحاصل 250 سال تاریخ ثبت شده آمریکا بیانگر این است که رییس جمهوری پادشاه نیست.

او در این حکم نوشته است: بدیهی است که کارمندان فعلی و سابق کاخ سفید برای مردم ایالات متحده کار می کنندو آنها برای محافظت و دفاع از قانون اساسی ایالات متحده سوگند یاد می کنند.

قاضی فدرال کتانجی براون جکسون/ عکس آرشیوی/ منبع: ژورنال ملی حقوقی آمریکا

حکم این قاضی فدرال در پی شکایت دموکرات های کنگره از ترامپ برای مانع تراشی در فرایند تحقیقات پفراینده استیضاح او در کمیته اطلاعاتی مجلس کنندگان آمریکا صادر شده و لازم الاجراست.

سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا در واکنش به صدور این رای قاضی فدرال اعلام کرده کاخ سفید برای فرجام خواهی از این حکم، اقدام خواهد کرد. وکیل دان مک گان نیز پس از صدور این حکم اعلام نمود موکلش در جلسات کنگره حاضر می شود مگر اینکه فرایند فرجام خواهی اجرای این دستور قاضی را متوقف کند.

صدور این رای قاضی فدرال آمریکایی شکستی برای ترامپ و یک پیروزی سیاسی و حقوقی برای دموکرات های کنگره در فرایند استیضاح ترامپ محسوب می شود.

پفراینده استیضاح ترامپ با این اتهام پیگیری می شود که رییس جمهوری آمریکا از اختیارات قانونی خود سوء استفاده کرده و با مشروط کردن ارایه کمک اقتصادی دولت ایالات متحده آمریکا به اوکراین به تحقیق و تفحص دولت کی یف از فعالیت های اقتصادی هانتر بایدن (پسر جو بایدن رقیب انتخاباتی ترامپ) در هیات مدیره یک شرکت نفتی در اوکراین، از جایگاه قانونی خود برای کسب منفعت سیاسی شخصی سوء استفاده کرده است.

ترامپ این اتهام را رد کرده و مانع حضور برخی مشاوران خود برای ادای شهادت در کمیته کنگره شده است.

--

بیشتر بخوانید

اولین جلسه علنی استیضاح ترامپ در کنگره آمریکا (+عکس)

استیضاح ترامپ؛ از آغاز جلسات علنی استماع تا تغییر موضع یک شاهد کلیدی

مقام آمریکایی: مرحله بعدی برای استیضاح ترامپ در دست انجام است

منبع: عصر ایران

به "ترامپ پادشاه نیست: حکم 120 صفحه ای قاضی فدرال آمریکا علیه رییس جمهوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ پادشاه نیست: حکم 120 صفحه ای قاضی فدرال آمریکا علیه رییس جمهوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید