تحویل مسکن مهر پرند در نیمسال دوم سرعت می گیرد

به گزارش وبلاگ آقای عابدی، نوسانات قیمت در بخش مصالح ساختمانی، کمبود خدمات و زیرساخت ها و البته خلف وعده برخی از متقاضیانی که به قصد سرمایه گذاری در پرند اقدام به خرید آپارتمان نموده اند از مهم ترین مسائل تحویل واحدها محسوب می گردد؛ با این حال طبق وعده مدیرعامل عمران پرند، در نیمه دوم سال روند تحویل واحدها سرعت می گیرد.

تحویل مسکن مهر پرند در نیمسال دوم سرعت می گیرد

به گزارش وبلاگ آقای عابدی، آخرین وضعیت پروژه های شهر جدید پرند حاکی از آن است که تا کنون حدود 70 هزار واحد مسکن مهر تحویل شده و 20 هزار واحد باقی مانده که عمدتا معطل نصبیات، انشعابات و زیرساخت ها هستند. تعداد واحدها نیز که از ابتدا قرار بود 96 هزار واحد باشد به دلیل نبود متقاضی به 90 هزار کاهش یافته است.

تحویل ماهیانه هزار واحد در نیمه اول سال

مطابق برنامه قرار بود تمامی واحدهای مسکن مهر پرند در نیمه اول امسال تحویل شود اما ظاهرا به دلیل نقص انشعابات، خدمات زیربنایی و روبنایی، تعداد باقی مانده به نیمه دوم سال کشیده شده است. البته طبق گفته مدیرعامل شرکت عمران پرند در شش ماهه ابتدای امسال تقریبا ماهیانه هزار واحد تحویل شده که در نیمه دوم تعداد تحویل ها افزایش پیدا می نماید.

گفته می شود تکمیل مسکن مهر پرند به حدود 404 میلیارد تومان نقدینگی احتیاج دارد که از این رقم 72 میلیارد تومان از محل تسهیلات، 195 میلیارد تومان از محل آورده متقاضیان و 136 میلیارد تومان از محل اعتبارات داخلی و تهاتر باید تامین شود. یکی از مسائل که روند تسریع پروژه به انجام نشدن تعهدات بعضی متقاضیان غیرموثر برمی شود؛ سرمایه گذارانی که صرفا به قصد سرمایه گذاری در پرند آپارتمان خریداری نموده اند و معمولا موارد مالی را به موقع پرداخت نمی نمایند.

محسن وطن خواهی، مدیرعامل شرکت عمران پرند گفته است: بخش عمده واحدهای تکمیل شده مسکن مهر در دولت های یازدهم و دوازدهم تحویل داده شده و باقیمانده نیز با توجه به تحولات مالی که از ابتدای سال 97 رخ داد، با چالش بزرگی به نام افزایش هزینه ها روبرو شده است. از طرف دیگر متقاضیان غیرموثر هم ما را به چالش کشیدند. این متقاضیان غیر موثر حتی در فراخوان برای معین تکلیف واحد ها نیز حضور پیدا نکردند. بسیاری از آنها 70 درصد اولیه مبلغ پروژه را پرداخت و بقیه را پرداخت ننموده اند.

وطن خواهی با بیان این که بابت محوطه سازی و آماده کردن خیابان ها باید 300 تا 350 میلیارد تومان از منابع داخلی هزینه کنیم گفته است: شرکت عمران شهر پرند یک شرکت هزینه-درآمد است. بر این مبنا اجازه داریم زمین های شهر را به صورت نقدی یا تهاتر در قبال تعهدات مان واگذار کنیم. این منابع داخلی را در بودجه سنواتی می گنجانیم. یکی از نقاط قوت ما این است که در سال 1397 کل بودجه پیش بینی شده را محقق کردیم و حدود 44 مدرسه، 100 هکتار پارک، چند مسجد و کلانتری احداث نموده ایم.

عملیات دو خطه کردن قطار حومه ای پرند شروع شده است

وی درباره خطوط ریلی منتهی به پرند گفت: برای مدیریت بهتر شهر با شرکت راه آهن جمهوری اسلامی و شرکت متروی تهران برای دو خطه کردن قطار حومه ای و آوردن مترو به شهر پرند تفاهم کردیم که مبلغ 175 میلیار د تومان به متروی تهران و 135 میلیارد به راه آهن جمهوری اسلامی به نیابت از دولت پرداخت کنیم. عملیات دو خط کردن قطار حومه ای شروع و پیشرفت خوبی دارد. درباره مترو نیز فعلا 8 میلیارد تومان پرداخت و شرط کردیم عملیات اجرایی احداث از سمت پرند شروع شود. مزیت متروی پرند با سایر متروهای اطراف تهران این است که ادامه خط یک متروی تهران بوده و از تجریش تا پرند امتداد می یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تحویل مسکن مهر پرند در نیمسال دوم سرعت می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحویل مسکن مهر پرند در نیمسال دوم سرعت می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید