هافبک های پرسپولیس خلاق نیستند، تاکتیک های متغیر نگران کننده است

به گزارش وبلاگ آقای عابدی، فرزاد آشوبی در گفتگو با خبرنگاران، در خصوص عملکرد پرسپولیس در 10 هفته ابتدایی رقابت های لیگ برتر گفت: هر مربی دیدگاه و فلسفه خاص خودش را در زمین پیاده می کند. اینکه یک مربی بخواهد در هر بازی با ترکیبی متفاوت بازی کند بد نیست و نمی توان از گابریل کالدرون به خاطر استفاده از 10 ترکیب مختلف در 10 بازی خرده گرفت.

هافبک های پرسپولیس خلاق نیستند، تاکتیک های متغیر نگران کننده است

وی افزود: هر مربی با فلسفه خاص خودش می خواهد تاکتیک لازم را در ذهن بازیکنانش ایجاد کند. مهمترین موضوع در طول یک فصل همین است که بازیکن بتواند خیلی زود به آنچه سرمربی می خواهد عادت کند و آنها را برآورده کند. متاسفانه این مشکل در پرسپولیس هنوز حل نشده است و شرح وظایف تاکتیکی هر بازیکن مشخص نیست.

کارشناس فوتبال ایران به مشکل گلزنی پرسپولیس اشاره کرد و اذعان داشت: تنها دیداری که پرسپولیس موقعیت های مختلف گلزنی به دست آورد، مقابل شاهین شهرداری بوشهر بود. این تیم در سایر بازی های خود نتوانست نشانه هایی از تاکتیک های تهاجمی مناسب را داشته باشد. پرسپولیس به دلیل روش های متغیر نمی تواند به ثبات فنی برسد.

وی نبود بازیساز در میانه میدان را یکی از ضعف های فنی پرسپولیس دانست و گفت: هافبک های پرسپولیس هیچ خلاقیتی ندارند. سروش رفیعی می توانست برای پرسپولیس سودمند باشد اما کادر فنی او را کنار گذاشت. بشار رسن هم همین توانایی ها را دارد اما او هنوز به شرایط ایده آل فصل گذشته اش در پرسپولیس نزدیک هم نشده است.

آشوبی به برد پرسپولیس مقابل فولاد نیز اشاره کرد و یادآور شد: اگر در همین دیدار اشتباه فوتبالی رخ نمی داد و پرسپولیس صاحب پنالتی نمی شد بعید می دانم موقعیت گل دیگری توسط این تیم به وجود می آمد.

وی در خاتمه درباره امتیازات خوبی که پرسپولیس با کالدرون تاکنون جمع کرده است اما از او انتقاد می شود گفت: پرسپولیس با کالدرون امتیازات خوبی جمع کرده است. با این حال تیمی که او در اختیار دارد سطح انتظارات را بالا برده که کاملا هم طبیعی است. تنها نگرانی از شرایط این روزهای پرسپولیس عدم ثبات فنی در این تیم است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "هافبک های پرسپولیس خلاق نیستند، تاکتیک های متغیر نگران کننده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هافبک های پرسپولیس خلاق نیستند، تاکتیک های متغیر نگران کننده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید