جهانگیری: اختلافات سیاسی منافع ملی کشور را قربانی می نماید

به گزارش وبلاگ آقای عابدی، معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه گاهی منافع ملی کشور قربانی اختلافات سیاسی می گردد، گفت: هر کس در مسئولیتی که دارد در این موضوع سهیم است و در صورت اصل کردن اختلافات سیاسی و جناحی منافع ملی کشور قربانی می گردد.

جهانگیری: اختلافات سیاسی منافع ملی کشور را قربانی می نماید

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ آقای عابدی، جلسه ملاقات نمایندگان عضو فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی با معاون اول رییس جمهور شب گذشته برگزار گردید.

اسحاق جهانگیری در این جلسه با بیان اینکه گاهی منافع ملی کشور قربانی اختلافات سیاسی می گردد، گفت: هر کس در مسئولیتی که دارد در این موضوع سهیم است و در صورت اصل کردن اختلافات سیاسی و جناحی منافع ملی کشور قربانی می گردد.

معاون اول رییس جمهور اضافه نمود: مردم، قوای سه گانه و نهاد ها و سازمان های مختلف کشور را به عنوان کلیت نظام تلقی می نمایند و اگر عملکرد هر بخش نامطلوب باشد، از نظر مردم این ضعف ها و کاستی ها به کلیت نظام تعمیم پیدا می نماید.

معاون اول رییس جمهور به موضوع رد صلاحیت های داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز اشاره نمود و گفت: داوطلبانی که رد صلاحیت شده و احساس می نمایند این رد صلاحیت حق آن ها نبوده است، باید در فرصت و زمان معین شده اعتراضات خود را به شورای نگهبان مطرح نمایند چرا که گاهی با مذاکره و شرح، بعضی ابهامات ایجاد شده، رفع می گردد.

وی با تاکید بر اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی پیش رو هر چه باشکوه تر برگزار گردد و مشارکت مردم گسترده تر باشد، قطعاً به منافع ملی و انسجام ملی کشور یاری خواهد نمود، گفت: همه ما وظیفه داریم برای برگزاری هر چه باشکوه تر انتخابات پیش رو کوشش کنیم.

جهانگیری ادامه داد: انتخابات باید حتماً رقابتی باشد به گونه ای که همه مردم احساس نمایند که کاندیدای جریان و تفکر مورد نظر آن ها نیز در انتخابات حضور دارد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به شرایط سخت مالی کشور و محدودیت های بودجه ای گفت: باید با کوشش مضاعف، کاری کنیم که شرایط معیشتی مردم بهبود پیدا کند. البته کشور از ظرفیت های بسیار بالایی برخوردار است و اگر فضای سیاسی حاکم بر جامعه مثبت و امیدوار نماینده باشد، با اتکا به این ظرفیت ها می توان اقدامات مناسبی در راستای بهبود شرایط مالی کشور انجام داد.

در این جلسه مصطفی کواکبیان رییس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی افزایش مشارکت مردم در انتخابات پیش رو را عاملی برای اقتدار نظام در برابر توطئه های دشمنان دانست و خواهان کوشش دولت برای برگزاری هر چه با شکوه تر انتخابات پیش رو شد.

وی همچنین با اشاره به تنگنای معیشتی مردم از دولت خواست برنامه ریز جدی و دقیقی برای یاری به اقتصاد خانوار های جامعه داشته باشد.

در ادامه این جلسه 23 نفر از نمایندگان عضو فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی ضمن تقدیر از دولت برای اداره کشور در شرایط سخت و پیچیده فعلی، به بیان دغدغه ها و پیشنهادات خود برای بهبود شرایط مالی کشور و برگزاری هر چه باشکوه تر انتخابات مجلس شورای اسلامی پرداختند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جهانگیری: اختلافات سیاسی منافع ملی کشور را قربانی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری: اختلافات سیاسی منافع ملی کشور را قربانی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید