آخرین وضعیت بناهای تاریخی در استان های درگیر زلزله ، وضعیت مسجد تاریخی ترک در کانون زلزله

به گزارش وبلاگ آقای عابدی، مدیران میراث فرهنگی استان های درگیر در زلزله بامداد امروز 17 آبان ماه آخرین وضعیت بناهای تاریخی را اعلام کردند.

آخرین وضعیت بناهای تاریخی در استان های درگیر زلزله ، وضعیت مسجد تاریخی ترک در کانون زلزله

وبلاگ آقای عابدی - نادر فلاحی مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل از آسیب ندیدن آثار و ابنیه تاریخی اردبیل در اثر زلزله آذربایجان شرقی اطلاع داد و گفت: تاکنون از هیچ یک از آثار تاریخی استان اعم از ثبت ملی شده و دیگر ابنیه های تاریخی خسارتی گزارش نشده است.

وی اضافه کرد: تمامی رؤسای میراث فرهنگی استان به همراه کارشناسان در 11 شهرستان به کلیه بناها سرکشی کردند تا وضعیت بناها را گزارش نمایند.

مرتضی آبدار مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی نیز گفت: بر اساس ارزیابی های اجرا شده و طبق گزارش های رسیده، زلزله بامداد آدینه 17 آبان ماه خسارتی به بناهای تاریخی استان وارد نکرده است.

وی اضافه کرد: با توجه به شدت زلزله بامداد امروز و اهمیت آثار و بناهای تاریخی شهرستان های واقع در مرکز و مجاورت کانون زلزله، کارشناسان میراث فرهنگی و عوامل یگان این اداره کل اقدام به پایش و آنالیز ابنیه تاریخی کردند.

وی ادامه داد: خوشبختانه گزارش های رسیده حاکی از آن است که آسیبی به بناهای تاریخی آذربایجان شرقی وارد نشده است.

زلزله 5.9 ریشتری ساعت 2 و 17 دقیقه و 3 ثانیه بامداد امروز آدینه 17 آبان ماه حوالی ترک در استان آذربایجان شرقی را لرزاند و تا کنون بیش از 60 پس لرزه داشته است. این زلزله در استان های آذربایجان غربی، گیلان، زنجان و اردبیل احساس شده است.

مسجد سنگی ترک یکی از مهمترین آثار تاریخی میانه است که بر اساس گفته مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در این زلزله آسیب ندیده است.

منبع: چمدان

به "آخرین وضعیت بناهای تاریخی در استان های درگیر زلزله ، وضعیت مسجد تاریخی ترک در کانون زلزله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین وضعیت بناهای تاریخی در استان های درگیر زلزله ، وضعیت مسجد تاریخی ترک در کانون زلزله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید